«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Bu Besinlerden Enerji Fışkırıyor

Bu Besinlerden Enerji Fışkırıyor

zayıflatan besinler

Özellikle spor yapanların spor öncesi tercih etmesi gereken birtakım yiyecekler olduğunu bilmeyen yoktur. Spor öncesi bu yiyecekleri tüketmeleri daha dayanıklı olmalarını sağlar. İşte güç deposu yiyecekler;

Renkli Biber: Egzersiz esnasında vücudunuz depolanmış karbonhidrat ve yağlardan yararlanıyor. Yorgunluğun giderilmesi ve yağa erişmesi açısından kanınızda yeterli miktarda C vitamini olması gerekiyor. Biber tüketerek C vitaminini karşılamak için en doğru seçimi yapmış olursunuz. Çünkü biberlerde portakaldan iki kat daha fazla C vitamini bulunuyor.

Pancar Suyu: Pancarda bulunan nitrat kaslarınızın oksijen ihtiyacını azaltarak %14 daha uzun süre egzersiz yapmanıza yardımcı oluyor.

Bal: Vücudun enerjiye çevirdiği ve yavaş salınan doğal şekerlerden yararlanmak için muzdan faydalanabilir ve muzun üzerinde biraz gezdirerek afiyetle tüketebilirsiniz.

Mercimek: İçerisinde bulunan demir sayesinde kanınızda oksijen taşıyan hemoglobinin üretimine yardımcı olur. Çalışmalar gösteriyor ki, mercimek tüketen sporcuların egzersizleri daha uzun sürüyor ve daha dayanıklı oluyorlar. Egzersizden 30-40 dakika önce mercimek salatası tüketilmesi faydalı oluyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *