«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Yumurtayla Zayıfla

Yumurtayla Zayıfla

yumurta

Diyete başlayacak olanlar, diyette olanlar, sonbahara daha fit merhaba demek isteyenler ve zayıflamak isteyenler işte size yeni bir zayıflama tüyosu! “Yumurta zayıflatıyor!” Yumurta, diyetin daha sağlıklı ve kontrollü sürmesinde büyük fayda sağlıyor. Yumurta yiyerek diyette, hem kendinizi tok hissediyorsunuz hem de metabolizmanızı çalıştırıyorsunuz. Böylelikle zayıflamak çok daha kolaylaşıyor. Daha kolay ve sağlıklı kilo kaybı için uzmanlar her sabah kahvaltıda yumurta yenmesini şiddetle tavsiye ediyor. Diğer öğünlerde de yumurta yenmesinde herhangi bir sakınca görülmediğini belirtiyorlar.

Daha kolay ve sağlıklı kilo kaybı için tabi ki sağlıklı beslenme olmazsa olmaz!

Yumurta “protein” açısından en bilinen ve en değerli besin kaynağıdır. Hem kaliteli protein deposu hem de amino asit açısından oldukça zengindir. Senelerdir tartışma konusu haline gelen yumurta – kolesterol ilişkisine gelecek olursak 1 adet yumurta sarısı 231 mg. kolesterol içermektedir. Sağlığımızı korumak adına uzak durmamız gereken kötü kolesterol kaynaklarını içeren besinlerdir, yumurta değildir.

Ne kadar yumurta tüketmeliyiz?

Sağlıklı bir insan için yumurta her gün tüketilebilecek bir besin kaynağıdır. Çünkü protein seviyesi ve besleyici değeri oldukça yüksektir. Kolesterolü yüksek olan kişilerin ise haftada 2 – 3 defa yumurta tüketmeleri önerilmektedir. 1 yumurta besin değeri açısından yumurta büyüklüğündeki et ile eş değerdedir. Ayrıca yumurta içinde bulunan lesit, beyin işlevlerinin düzenli olmasında büyük fayda sağlamaktadır.

1. Yumurta bilindiğinin aksine kolesterolü yükseltmez.
2. Yumurta damar ve kalp hastalıklarına neden olmaz.
3. Yumurta kilo kaybını kolaylaştırarak bu hastalıkları önler.
4. Yumurta bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
5. Yumurta özellikle sağlıklı insanlar için  her gün mutlaka iki defa tüketilmesi gereken bir besin kaynağıdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *