«
  1. Anasayfa
  2. Rana Ortan

Rana Ortan

Rana Ortan’ın Özgeçmişi

1971, İstanbul doğumlu. İzmir Türk Kolejinden mezun olduktan sonra İzmir Dokuz Eylül Hukuk Fakültesinde hukuk lisans eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsünde AB Hukuku yüksek lisans programını ve Münih Max Planck Enstitüsü bünyesinde MIPLC’de Fikri ve Sınai Haklar  yüksek lisans programını bitirdi. Uzun yıllar özel sektörde avukatlık ve hukuk danışmanlığı yaptı.

2007 yılında tanıştığı yoga, hayatının önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi.Yoga uygulaması  sayesinde fiziksel bedende daha güçlü ve esnek olmanın yanısıra duygusal alanda kendi merkezinde daha rahat kalabilmeyi, zihindeki berraklığı korumayı öğrendi. Hem öğrenen hem öğreten olma yolunda yoga öğrenciliğinin yanısıra yoga eğitmenliğine başladı.

Aldığı eğitimler

  • Zeynep Aksoy 200 Saat Hatha Yoga Hocalık Eğitimi
  • Chris Chavez  200 Saat ‘Path to Anusara Yoga’ Hocalık Eğitimi
  • Banu Çadırcı 150 Saat Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Eğitimi
  • Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu Eğitimi
  • OM Yoga 300 Saat Cyndi Lee ile Vinyasa Hocalık Eğitimi

Yoga Alliance, E-RYT 500 onaylı yoga hocası olarak Cihangir Yoga’da Vinyasa Akış ekolünde verdiği yoga dersleri, parçalardan bütüne yolculuk kavramından yola çıkarak  kurguladığı yaratıcı sekanslardan, öğrencileri kendileri üzerinde araştırmaya sevk eden temalardan oluşuyor.

Farklı seviyelere hitap eden  stüdyo ve özel yoga derslerinin yanısıra birikim ve tecrübesini yoga yolunda ilerlemek isteyenlere aktarabilmek için  yoga hocalık eğitimleri ve çeşitli atölyeler düzenliyor.

İletişim: www.ranaortanyoga.com

Yazıları İletişim