«
  1. Anasayfa
  2. Egzersiz
  3. Göbek Eritmek İsteyenlere Evde Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritmek İsteyenlere Evde Göbek Eritme Hareketleri

göbek eritmek

Günümüzde obezite iyice artmakta. Bunun başlıca nedeni ise sağlıksız ve düzensiz beslenmektir. Sürekli olarak yemek yeme alışkanlığı olan insanlar aynı zamanda da hareketsiz kaldıkları için kilo alma problemi maalesef kaçınılmaz bir son oluyor. Bu kilolar genel olarak kalça ve göbekte toplanmaktadır. Bu sebeple göbek eritmek isteyenlere özel göbek eritme hareketlerinin de yer aldığı bu yazımızı hazırladık.

Evde Yapılabilecek Göbek Eritme Hareketleri İle Kolayca Zayıflayın

İşte sizler için özel olarak hazırlanan göbek eritme hareketlerinden bazıları şunlardır:

  • Esneme
  • Plank
  • Karın Kaldırma
  • Şınav

Esneme Hareketi: Bu hareket ile karın kaslarınızı çalıştırarak bünyenizde ki yağları eriteceksiniz. Bacaklarınızı iki yana açıp ilk olarak sol bacağa olacak şekilde kapanmaya çalışın. Daha sonra sağ bacağınıza kapanmaya çalışın. Bu hareket ile ısınarak daha sonra yapacağınız zor hareketler öncesi esneklik kazanırsınız.

Plank: Düz bir zeminde dirseklerinizin üstüne dayanarak ve ayak uçlarınız açarak havada kalma çabasıdır. Bu hareket duyulduğu kadar kolay bir hareket değildir. Bu hareketi çok üzün süre yapmak isteyen insanlar bu hareketi yıllarca çalışmaktadır.

Karın Kaldırma: Yere yatarak bacaklarınızı kırın ve tam olarak yer ile temas halinde bulunulmalıdır. Ardından ellerinizi yere sererek kalçanızı kaldırın ve bir süre havada bekleyin. Bu hareket sonrası kalçanızı yere indirin ve hareketi tamamlayın

Şınav: Ayaklarınızı normal bir şekilde yere uzatın ve kollarınız üzerinde kalın. Bu hareket ile aşağı göğüs yere değene kadar eğilin ve kalkın sonra tekrar aynı şekilde eğil ve kalk. Bu hareket ile hem karın kaslarınız çalışırken aynı zamanda kol kaslarınız da çalışmaktadır.

Mekik Hareketi: Karın kaslarınızı harekete en kolay geçiren bu hareket herkesin bildiği bir hareket olmaktadır. Bu harekette düz bir zemin üzerinde dizlerinizi kırarak kollarınızı arkada çapraz şekle getirin. Kendinizi fazla yormadan yatıp kalkın ve yatıp kalkarken doğru şekilde nefes verme unutulmaması gereken unsurlardandır. Kalkarken nefes al yatarken nefes ver şeklinde olmaktadır.

Sizlerde evde göbek eritme hareketleri ile istediğiniz görünüme kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendinize vakit ayırıp, belirtilen hareketleri düzenli olarak uygulamanız olacaktır.