«
 1. Anasayfa
 2. Estetik Uygulamalar
 3. Dudak Dolgusu mu Yaptırmak İstiyorsunuz?

Dudak Dolgusu mu Yaptırmak İstiyorsunuz?

dudak dolgusu

Son zamanlarda dudak dolgusu ile ilgili çok sayıda haber okuyoruz. Yanlış yapılan dudak dolgularının yol açtığı sağlık sorunları ise özellikle son zamanlarda oldukça arttı. Bizde Online Kadın Dergisi olarak bu konuya el alttık.

Son dönemlerde fazlasıyla popüler olan ve neredeyse her yaş grubundan kadınların ilgisini çeken dudak dolgusu, doğru uygulandığında hem dudakların dolgun görünmesini sağlıyor hem de dudağın şeklini düzeltiyor. Ayrıca iyi yapılan bir dudak dolgusu yüzün tüm hatlarına dinamizm katarak, kişinin daha genç bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Neden Dudak Dolgusu Yaptırılır?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak kişiler dudak dolgusu yaptırabilir. Ancak dolgu yaptırmak isteyen kadınların ortak problemlerinden bazıları şu şekilde;

 • Üst dudakların yok denecek kadar az olması,
 • Diş şekil bozuklukları veya diş kayıpları sebebi ile dudaklarda meydana gelen incelme ve şekil bozuklukları,
 • Dudak kenarı sarkmalarının azaltılması,
 • Yaşlanmaya bağlı dudakların zayıflayıp, incelmesi,
 • Dudak asimetrilerinin düzeltilmesi,
 • Dudak üzerindeki ince çizgilerinin giderilmesi,
 • Sigara içmeye bağlı dudakların incelmesi,
 • Dudak şekillendirme,
 • Dudak kontürünün belirginleştirilmesi ve
 • Gülerken diş etlerinin görünmesi

Bu sorunların hepsini dudak dolgusu ile gidermek münkün. Dudak Dolgusu ile ayrıca ağız çevresindeki derin ve ince çizgilerde açılır. Böylelikle bu bölgenin de önemli ölçüde gençleşmesi söz konusu olur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar genel yapısı sebebi ile sinir sonlanmalarının yoğun olduğu bir bölge olarak bilinmektedir. Buna bağlı olarak dolgu işleminden önce bölgenin lokal olarak uyuşturulması işleminin çok daha acısız ve konforlu olması için önemlidir.

Dudak dolgusu işleminden önce kişinin nasıl bir dudak istediğinin iyice konuşulup, belirlenmiş olması da önemli bir kriterdir. Dolgu işlemini yapacak olan hekimin hastayı iyice dinlemesi ve beklentisini anlayıp işlemi bu doğrultuda yapması hasta memnuniyeti açısından önemlidir. Dudaktaki asimetriler ilk etapta belirlenir ve iyi bir muayeneden sonra dolguya geçilir.

Kanül veya ince uçlu iğnelerle yardımı ile istenilen miktarda dolgu daha önce hasta ile birlikte belirlendiği ölçüde dudağa enjekte edilir. Bu işlemin deneyimli ve uzman bir hekim tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Sizde eğer dudak dolgusu işlemi yaptırmak istiyorsanız, yaptıracağınız hekimi iyice araştırarak, daha önce yaptığı işlemleri inceleyebilir ve işinizi şansa bırakmayabilirsiniz.