«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Sadece İnsan Olmak

Sadece İnsan Olmak

insan olmak

İçimiz çok buruk, kalbimiz kan ağlıyor! İnsan olmanın ne olduğunu bilmeyen kendini insan zanneden kişilerin varlığını maalesef bir kez daha çok acı bir olay sonucunda hatırladık. Yaşanan bu acı olayı ve bunu yapan kendini “İNSAN ZANNEDEN” ama insanlıktan bir haber olanları kınıyoruz.

Vicdanın sesini sonuna kadar dinlemeyi, hiçbir kötülüğün içinde barınmasına izin vermemeyi gerektirir insan olmak.

İnsan olmak; görülen dünyanın gerçek olmadığını çok daha derin ve anlamlı olduğunu bilmek, tüm yaşamların birbirinden farklı olmadığını iç içe bir zincir gibi birbirinden geçtiğini anlamak, kalbinin sevgisiz yaşayamayacağını fark etmek ve asıl sanatın insan olmak olduğunu kavramaktır insan olmak.

Her insan; tüm yaşamının sorumluluğunu alır. Vicdanını, ruhunu ve sevgisini koymadan yapılan her davranış insanın kendisine verdiği bir zarardır. Yapılan her kötülük kişinin ruhunu karartır ve kirletir. İçinde sevgi barınmayan bir yaşam gerçek bir yaşam değildir. İçinizde varolan sonsuz sevgiyi kucakladığınızda hayatın size verdiği mucizeleri görmeye başlayacaksınız. Mutlu bir yaşam için önce bir bütün olduğumuzu bilmeliyiz. Yaşamımızda ne olursa olsun özümüzü unutmamak, içimizdeki sevgiden ve dünyaya geldiğimiz saf duygulardan vazgeçmemek gerekir.

Hayatınızdan umudu, kalbinizden sevgiyi ve ruhunuzdan da vicdanı eksik etmemeniz dileğiyle…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *