«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Mucize Filmi İlk Haftadan Rekor Kırdı

Mucize Filmi İlk Haftadan Rekor Kırdı

mucize filmi

Mahsun Kırmızıgül’ün son sinema filmi “Mucize”, ilk hafta sonunda 642 bin 187 seyirciye ulaşmayı başardı.

“Güneşi Gördüm”, “New York’ta Beş Minare” ve Beyaz Melek’,  filmleri ile sinema dünyasında adından fazlasıyla söz ettiren Mahsun Kırmızıgül’ün dördüncü sinema filmi “Mucize”, süper bir çıkışla gişe yolculuğuna başladı.

Kırmızıgül’ün hem kamera karşısına geçtiği hem senaryosunu yazdığı, hem de yönetmen koltuğunda oturduğu film, rekor bir çıkışla 2015 film sezonunun açılışını yaptı. 2015’in ilk sinema filmi olan “Mucize” vizyona girdiği ilk hafta sonunda tam 642 bin 187 kişiye ulaşmayı başardı. Mahsun Kırmızıgül Mucize filminde de diğer projelerinde olduğu gibi yine drama öğelerine yer veriyor.

7 milyon 187 bin 920 TL hasılat elde eden başarılı yapım, açılış rakamıyla Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Russell Crowe gibi güçlü isimlerin rol aldığı “Son Umut” filmini de ikiye katlamış oldu.

1960’lı yılların yoksulluk içerisindeki Türkiye’sine ışık tutan Mücize filmi, aynı zamanda darbe sürecinin etkilerini de perdeye taşıyor. Ege’nin cennet gibi bir köyünde yaşarken, Anadolu’nun uzak bir köyüne sürgün edilen bir öğretmenin hayat hikayesinin anlatıldığı film, okumayı ve eğitimi dört gözle bekleyen çocuklarla birlikte hasta bir gencin hayata tutunma çabasını da konu ediniyor.

Dram öğelerinin ağır bastığı bir öyküye sahip olan projede; Talat Bulut, Mert Turak, Seda Tosun, Meral Çetinkaya ve Ali Sürmeli gibi isimler rol alıyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *