«
  1. Anasayfa
  2. İlişki
  3. Aşka Dair İpuçları

Aşka Dair İpuçları

ilişki

Kadınlar duygularını çok aşırı ve yoğun yaşarlar. Başarılı bir ilişki için bir takım duygularınıza yön vermeniz gerekir. Aşk hayatınızı düzene sokmanıza yardımcı olabilecek önemli ipuçları…

İlişkinin Başında Bazı Sırlar Gizli Kalsın

İlişkinin ilk zamanlarında kadınlar hoşlandıkları erkekle sırlarını ve hayatlarını paylaşarak yakınlıklarını üst seviyeye taşımak isterler. Bu şekilde beğendikleri erkeğin, kendilerini olduğu gibi kabul etmeleri durumunda o kişinin doğru erkek olduğu kanısına varırlar. Fakat hiçbir erkek ilişkinin başında kurulan bu bilgi yüklemesine ve samimiyete hazır değildir.

Öneri: Psikologların konuya bakış açıları ve önerileri ise partnerlerine duymak istediklerini söylemeleri yönündedir.

Dürüst Olun

Kadınlar genelde ilişkinin ilerleyen zamanlarında ‘artık beni eskisi kadar sevmiyorsun ve önemsemiyorsun’ şeklinde bir takım şikayetlere başlar. Erkekler bu gibi durumlarda partnerlerini, anı kurtarmak adına sakinleştirmeye çalışsa da aslında bu en büyük hatadır. Oysaki biz kadınların açıkça anlatmak istediği, ilişkide artık kendilerini yeterince güvende hissetmedikleridir. Her şeyi dürüst bir şekilde ifade etmekten kaçındığımızdan olayı daha farklı bir boyuta taşımayı tercih ederiz.

Öneri: Partnerimize karşı her zaman her konuda samimi olmak ve onun da aynı şekilde duygularını açıkça ifade edebilmesini sağlamak her iki tarafında ne istediğini bilmesi adına önemlidir. Bu sebeple her türlü konuyu lafı dolandırmadan partnerinizle konuşmanızı öneriyoruz.

İlişkide Patron Olmaya Çalışmayın
İlişkide her kararı tek başınıza vererek karşı tarafın işini kolaylaştırmazsınız. Aksine partnerinizin kendisini zayıf hissetmesine yol açmış olursunuz.

Öneri: Partnerinizin kararlarına saygı duymak ve güvenmek sağlıklı bir ilişkinin en temel kuralıdır.

Pahalı Hediyelerle Problemlerinizi Maskelemeyin
Partnerinize pahalı hediyeler alarak veya maddi sıkıntısına çözüm yolu bularak, kendi maddi birikiminizi kullanmanız sizin cömert biri olduğunuzu göstermez. Unutmayın ki, pahalı hediyeler ilişkideki problemlerin üzerini kapatmaktan başka bir şey değildir, boş yere kendinizi kandırmayın.

Öneri: Pahalı hediyeler almak yerine öncelikle iç sesinizle yüzleşerek sizi bunu yapmaya iten sebepleri anlamaya çalışın.

İlişkinizin Kahramanı Bırakın Erkeğiniz Olsun
Biz kadınlar maalesef ki erkeğimizi mutlu etmek adına her türlü sorunu çözen kahramanlar olmaya çalışarak kendimizden ödün veririz. Eğer bu şekilde partnerinizin vazgeçilmezi olacağınıza inanıyorsanız bu en büyük yanılgıdır.

Öneri: Sevgilinizin problemlerine yardımcı olmak iyi niyetli bir davranıştır. Fakat sorunun sahibi siz değil parteriniz ise bırakın çözümü de kendisi bulsun.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *