«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Meryem Uzerli’den Sempatik Açıklamalar

Meryem Uzerli’den Sempatik Açıklamalar

meryem uzerli

Oyuncu Meryem Uzerli, Birleşik Arap Emirlikleri’nden MBC4 kanalında yayınlanan ‘Turki Ekstra’ programı için sunucu Liana Dahdouh’un ile söyleşi yaptı. Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hürrem Sultan’ı olarak ün kazanan ve dünyanın birçok ülkesinin yanı sıra Arap ülkelerinde de tanınan Uzerli, Türk baba ve Alman anneden hangi özellikleri aldığı sorulduğunda, “Alman tarafım; çok dakik olmamdır. Türk tarafımsa; çok fazla duygusal olmamdır.” şeklinde karşılık verdi.

Kızı Lara’nın dünyaya gelmesinin ardından karakterinin çok değiştiğini ve artık hiçbir şeyden korkmadığını daha güçlü bir karaktere sahip olduğunu açıklayan Meryem Uzerli, kızı ile hangi dili konuştuğu sorulduğunda ise genellikle konuşmak için ana dili olan Almanca’yı tercih ettiğini belirtti.

Türkiye’de uzun bir aradan sonra tekrardan ekran karşısına geçecek olan Uzerli, rol alacağı yeni televizyon dizisinde birlikte oynayacağı erkek oyuncunun ismi konusunda şu açıklamaları yaptı; “Bu konuda bir sürü haber çıktı. Bir gün biri çıkıyor; ‘Rol arkadaşın Kıvanç Tatlıtuğ’muş’ diyor. Ne güzel. E tabii ki onu çok seviyorum. Hem çok iyi bir oyuncu hem de çok iyi bir karakter. Tabii ki onunla oynamak çok isterim. Ancak, şu an öyle bir şey ortada yok. Şu anda sürekli değişik isimler geliyor. Henüz belli bir isim yok. Ben de merakla bekliyorum karşımda kimin olacağını.”

uzerli
Meryem Uzerli, dizinin geneli için ‘Ağır’ olarak nitelendirilebilecek konuların çoğunlukta olmasına rağmen senaryonun genelinin aslında aşk üzerine kurulu olduğunu ifade etti. Güzel oyuncuya dizi için saçının rengini ve modelini değiştirip-değiştirmeyeceği sorulduğundaysa “Eğer bir rol oynamaya karar verirsen onun karakterine yakışan bir tipe bürünmen gerekiyor. Orada hiçbir sorun yok. Gerekirse kilo alır veya kilo veririm. Saçlarımı da boyar, uzatır veya keserim. Ama sanırım saçım bu renkte kalacak. Çünkü şuan ki saç rengim yazılan role uygun bir renk. Ama bir daha kırmızı olmasını istemediğimi söyleyebilirim. 3 sene kırmızıyı kullandım Hürrem Sultan için. Güzel bir renkti şikayet edemem ama yine de kırmızı olmasın artık, herkes de duysun şimdiden buradan.” şeklinde espirili bir cevap verdi.

Kızı Lara ile ekran karşısına geçmeyi düşünüp düşünmediği sorusuna ise; kızının henüz çok küçük olduğunu bu sebeple de şu an böyle bir düşüncesinin kesinlikle olmadığını ancak ilerde Lara’nın oyunculuk veya kamera önü gibi bir isteği olursa o zaman bunu tekrardan konuşabileceğini söyledi.

Uzerli, birlikte görüntülendiği Ozan Güven ile ilgili yöneltilen soruyu geçiştirmek isterken, kendisini etkileyebilecek kişide aradığı özelliklerle ilgili “ Her şeyden önce; yapmacık olmayan, doğal biri olmalı. Ayrıca bir taraftan beni koruması ve bana sahip çıkması, diğer taraftan da beni biraz özgür bırakması gerekiyor. Dış görüntü olarak ta gözlerinin içinde ışık olduğu müddetçe zaten diğer şeyleri görmüyorum. Öyle bir adam ancak beni etkileyebilir” şeklinde açıklama yaptı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *