«
  1. Anasayfa
  2. Elişi ve Hobi
  3. Sibel Hatem Tuval Üzerine Yaptığı Akrilik Boya İle Sanatını Konuşturuyor

Sibel Hatem Tuval Üzerine Yaptığı Akrilik Boya İle Sanatını Konuşturuyor

WhatsApp Image 2022-11-28 at 22.57.06

Güzel sanatlar bölümünde eğitim alan Sibel Hatem yaptığı tuval çalışmaları ile yaratıcılığını gözler önüne seriyor. Gelin Sibel Hanımı kendi dilinden daha yakından tanıyalım.

19 nisan 1980 İstanbul dogumluyum. 99 yılında mezun olduktan sonra Eskisehir  Üniversitesi İktisat bölümü daha sonra da Lacell akademi de  moda tasarım bölümünde eğitim aldım. Hep tuval üzerine akrilik boya ile resim yapmaya ilgim olduğu için bir eğitimini almak istedim onun da üzerine ERC sanat akademide sanat dersleri eğitimi aldım ve tamamladım. Halen de Amerikan Kültür Üniversitesi Güzel sanatlar Tarihi  bölümünde hala eğitim almaktayım.

Tuval üzerine akrilik boya ile resim yapmaktayım. Soyut dışa vurum tarzındaki resimler ile dikkat çekmeye çalıştım.. Beşiktaş Kadıköy Nişantaşı’nda çeşitli galerilerde sergim oldu Çağdaş Resim sanatında dikkat çekmeye çalıştım. Tekstil kökenli olduğum için resimlerimde Tekstil aksesuarları kullandım kumaşlar kullandım geri dönüşüm malzemeleri ile eskitme efektleri verdim. Çocuklara ve büyüklere tuval üzerine akrilik boya ile soyut tablolar üzerine bazı atölyelerde ders vermekteyim.

Kendisine sibelhatem@gmail.com mail adresinden ve sibelhatem_art instagram adresinden ulaşabilirsiniz.