«
  1. Anasayfa
  2. Galeri
  3. Ah Şu Makyaj Hataları Yok mu

Ah Şu Makyaj Hataları Yok mu

makyaj hataları

Her şeyden önce bizler bayanız ve her bayan gerçekten güzeldir. Bunu klişeleşmiş bir tabir olarak kullanmıyoruz. Sadece kendimize birazcık özen göstermemiz yeterli. Bakımlı ve gülen hiçbir kadın “çirkin” olamaz! Fakat bazen kendi kendimize kötülük yaptığımız doğrudur. Bu kötülüğü de daha çok makyaj esnasında yapıyoruz..

Genelde makyajla tanışma yıllarımız ergenlik dönemimize denk gelir. O dönemlerde birçok kişi dış görüntüsünden de bir türlü memnun olmaz. Bu yüzden de makyaj malzemelerini kurtarıcı mucizeler olarak görüp, yüzlerinde bambaşka görünümler yaratmaya çalışır.

Maalesef birçok kişi o yaşlarda yaptığı hataları da hala devam ettiriyor ve güzel görüneceğini sanarak yapılan bu başlıca komik makyaj hataları çok daha yanlış bir görünüme neden oluyor.

O halde “keşke bu hatalara daha önceden dikkat etseydim” demeyeceğiniz ve hatalı makyaj yaptığını düşündüğünüz arkadaşlarınızı da uyarabileceğiniz en belirgin makyaj hataları…

  • Bronz maskelerle gezmekten kaçının

Evet fondoten, bronzer gibi makyaj malzemelerini hepimiz kullanıyoruz. Bu malzemelerin solgun ciltleri anında çok daha sağlıklı, ışıl ışıl ve canlı göstermekte oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yüzde bir bronz maske ile dolaşıyormuş havası oldukça komik ve rahatsız edici bir görüntüye yol açabiliyor. Lütfen normal ten renginizin çok daha koyusunu cildinize uygulamayın, gerçekten komik görünüyor. gaziantep escort bayan İnanın öyle gezmektense hiç makyaj yapmayın çok daha iyi. Ve yüzünüze uyguladığınız bronzer malzemesi boynunuz ile çok fazla renk farkı yaratıyorsa, daha açık bir ton kullanın ve boynunuza da az miktarda uygulayın ki maske görünümü oluşmasın. Unutmayın doğal görünüm her zaman en çekicisidir.

  • Göz kalemini abartarak rock starlarına benzemeyin

Göz kalemi makyaj yapmaya başlarken ilk kullanılan malzemedir. Gözleri daha çok ortaya çıkaran, iri gözünmesini sağlayan bir üründür. Fakat maalesef birçok kadın bu ürünü abartabiliyor. Neredeyse yüzün dörtte üçünü göz kalemiyle boyayarak palyaçoyu andırıyorlar.

Herşeyin de bir ölçüsü var lafı çok doğru bir kullanım olsa gerek. Tamam göz kalemi hem gözün içine hem de göz kapağının üstüne sürülür. Fakat hem gözün üstüne çekilen eyeliner veya gözkalemini hem de gözaltına sürülen kalemi abartırsanız maalesef yine komik görüntüye mağruz kalmış olacaksınız. Bir de rimel ve abartılı far kullanımı da eklenince inanın insan içine çıkmak istemeyeceğiniz bir görünüme neden oluyorsunuz.

  • Allık Savaşından uzak durun

Maalesef allık makyaj hatalarında en yaygın olan bir diğer malzemedir. Nedense elmacık kemikler ve yanaklar ne kadar pembe olursa okadar çekici görünüleceği sanılıyor. Oysa yanaklara sürülen kalıp şeklindeki pembelik görenlerde sadece kavgaya karışılmış ve kısa bir süre önce tokat yenmiş izlenimi yaratıyor. Bu yüzden allık tonunu seçerken de fondoten veya teninizden birkaç ton pembesini seçmeye özen göstermenizi öneriyoruz ve çok abartmamanızı rica ediyoruz.

  • Hayalet suratlarla komik hale düşmeyin

Evet aydınlatıcılar makyajı tamamlıyor ve cildin kusursuz gözükmesini sağlıyor. Fakat bu malzemeleri de suratın yarısını kaplayacak sekilde ve yanaklara kadar bembeyaz şekilde uygulanmasının gerektiğini düşünüyorsanız çok büyük hata ediyorsunuz. Böyle durumlarda kusursuz yerine kusurlu bir makyaj uygulamış olduğunuzu belirtmekte fayda var. Gözün altına yeterli miktarda sürülen aydınlatıcılar istediğiniz çekici hatları yakalamanızda yeterli olacaktır.

  • Palyaço Dudaklardan olmayın

Maalesef dudağınızı olduğundan daha kalın göstermek için sadece ruj ve dudak kalemi yeterli olmuyor. Palyaço dudak ile dolgun dudak arasında çok ince bir çizgi olduğunu unutmamalıyız. Doğru uygulanan dudak kalemi ve ruj ile daha dolgun dudaklara sahipmiş izlenimi yaratabilirsiniz. Ancak bunu da abartmamaya çok dikkat etmek gerekiyor. Normal dudak yapınızın çok dışına taşılmış ruj ve kalem inanın çok daha komik gözükmenize neden olabiliyor. Eğer dudaklarınız çok inceyse bunu makyaj malzemeleriyle fazla dolgun gösterme şansınız olmayacağını üzülerek belirtiyoruz. Her ne kadar reklam ve pazarlama görüntülerinde böyle yansıtılmasa da gerçeklerle yüzleşmekte fayda var. Bu nedenle dudaklarınıza rujunuzu uygularken çok abartmamaya dikkat edin. Konu ruj olunca bir diğer bahsetmek istediğimiz konu da aşırı parlatıcılarla dudaklarınızı vıcık vıcık gösteren uygulamalar. Emin olun erkekler, bu tarz dudakları görünce öpmeye bile korkuyorlar. Unutmayın herşey kararında güzel.

makyaj hataları

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *