«
 1. Anasayfa
 2. Basında Biz
 3. Online Kadın Dergisi Olarak İlk Röportajımızla Blanc Kadın Dergisi’ndeyiz

Online Kadın Dergisi Olarak İlk Röportajımızla Blanc Kadın Dergisi’ndeyiz

basında online kadın dergisi

Blanc Kadın Dergisi ile Online Kadın Dergi’mizin kuruluşu, amaçları ve ileriki projeleri üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Blanc Kadın Dergisi ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızın içeriği…

1) Online Kadın Dergisi hakkında uzun uzun konuşacağız ama önce bu derginin kurucularından Lena, Sandy ve Melisa Siyon’u tanıyalım.

 • Sandy: Kendimizi tanıtmaya öncelikle üçüz olduğumuzu söyleyerek başlayabiliriz. Ben İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunuyum ve daha sonrasında hayalim olan Moda tasarımı üzerine akademik eğitim aldım. Uzun bir sure moda tasarım sektöründe çalıştım ve şimdi de dergimizin moda bölümünün başında olarak kategoriyi yönetiyorum ve aynı zamanda dergimizin Yazı İşleri Müdürüyüm.
 • Lena: Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümünden mezun olduktan sonra İşletme bölümünü bitirdim. Belli bir süre reklam sektöründe çalıştıktan sonra “SEO Teknikleri” (Search Engine Optimazition) üzerine akademik eğitim aldım ve uzun süre kurumsal şirketlerde İçerik Editörü olarak çalıştım. Sonrasında özel bir haber sitesinde Genel Yayın Koordinatörlüğü yaptım ve burada edinmiş olduğum tecrübeye güvenerek kendi dergimi kurma kararı aldım. Uzun süren hazırlık sürecinin ardından kardeşlerimle birlikte kurduğum derginin Genel Yayın Yönetmeniyim.
 • Melisa: Maltepe Üniversitesi Türizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun olduktan sonra İşletme Bölümünü bitirdim. Sonrasında Kişisel gelişim üzerine akademik eğitim alıp, bu alandaki çeşitli Workshop’lara katıldım. Şuan hem dergimiz için hem de ileride çıkartmayı planladığım kitabım için araştırmalarıma ve eğitimlerime devam ediyorum. Dergimizde eğitim almış olduğum turizm ve kişisel gelişim kategorilerini yönetmekteyim ve aynı zamanda dergimizin İçerik Koordinatörüyüm.

2) Gelelim Online Kadın Dergisine, biraz da derginizden bahsedelim. Projenizin oluşum sürecinden başlayabiliriz

 • Lena: Bu proje benim herzaman aklımda olan bir işti. Aynı zamanda kardeşlerimle en büyük hayalimiz keyif alabileceğimiz ve birlikte yapabileceğimiz bir iş kurmaktı. Özel Online bir haber sitesinde Genel Yayın Koordinatörlüğü yaptığım süre içerisinde neden kendi dergimi kurmuyorum diye düşündüm ve kardeşleriminde uzmanlaştığı alanları düşünerek kadın dergisi kurmaya karar verdim. Dergimizin hazırlık süreci 1 sene kadar sürdü. 1 ay kadar da farklı ve kolay erişimli formatıyla forumumuz okuyucularımızla buluşucak. 3 ay önce yayın hayatına başlayan dergimizde; sağlıktan, modaya, magazinden, güzelliğe birçok kategoriden ve özgün içeriklerden oluşan, kadınlara dair merak edilen her türlü konu yer almakta.

3) Online Kadın Dergisini farklı kılan nedir?

 • Sandy: Bizim için en hassas konu sitemizin güvenilir ve özgün olmasıydı. Çünkü hepimizin bildiği üzere internette haber kirliliği fazlasıyla mevcut. Bu yüzden dergimize ait tüm haberlerin güvenilir olması için çeşitli kategorilerde birlikte çalıştığımız uzmanlarımız var. Kendi uzmanlık alanlarımız dışındaki kategorilerde bu uzmanlarımızdan destek almaktayız. Haftalık kendileriyle yaptığımız toplantılar sonucunda konular belirlenmekte ve aydınlatıcı makaleler hazırlanıp yayınlanmaktadır.
 • Melisa: Ayrıca okuyucularımız merak ettikleri konuları iletişim bilgilerimizden veya sosyal medya hesaplarımızdan bizimle paylaşmakta ve bizler de uzmanlarımızla birlikte bu konulara öncelik vermekteyiz. Böylelikle okuyucularımıza konuları kendileri belirleme imkanı sunulmaktadır.

4) Tasarımınız alışık olduğumuz dergi formatından daha farklı. Bunun özel bir nedeni var mı?

 • Lena: Haklısın. Dergimiz diğer kadın dergilerinden farklı tasarımıyla ön plana çıkmakta. Sosyal medyanın popülerliliği ve kullanım alışkanlığı göz önünde bulundurularak tasarlanan dergimizde ziyaretçilerin kadına yönelik aradığı her türlü konuyu kolay bir şekilde bulması amaçlanmıştır. Bu yüzden formatımız üzerinde uzun süre çalıştık.

5) Online Kadın Dergisi’nin hedef kitlesi nedir?

 •  Melisa: Hedef kitlemiz yaş sınırlaması olmaksızın, geniş konu yelpazesi ile tüm kadınları kapsamaktadır. Her yaş kesiminin kendilerine dair aradıklarını bulabilecekleri interaktif bir platformdur.

6) Henüz kısa bir süre oldu yayın hayatına başlayalı ancak yine de beklidiğiniz ilgiyi görebildiniz mi?

 • Sandy: Evet çok kısa bir süre olmasına ragmen özellikle sosyal medyada beklediğimizin üzerinde bir ilgi ile karşılaştık. Bu da bizi çok mutlu etti. Şuan twitter hesabımızda 31,1 B takipçimiz var.

7) Son olarak okuyucularınıza ve takipçilerinize söylemek istediğiniz bir şey var mı?

 • Lena: Hem sitemizden hem de sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip eden ve destekleyen tüm okuyucularımıza teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *