«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Hakan Akay ile Sohbet

Hakan Akay ile Sohbet

hakan akay

Sektöre yeni girmesine rağmen çok sayıda reklam ve dizide oynayan, çocukluk hayalim dediği müziği de araya sığdıran Hakan Akay ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Gelin Hakan Akay‘ı yakından tanıyalım.

1) İlk olarak seni biraz tanıyalım Hakan?

Merhaba İstanbul Kadıköylüyüm, Saint benoit ve Yeditepe grafik tasarım bölümü mezunuyum. Oyunculukla uğraşıyorum, aslında çocukluktan beri müzik benim için daha ön plandaydı. Birkaç yıl önce çıkan kendime ait bir albümüm var. Klipte bana eşlik eden rol arkadaşımın zorlamasıyla şans eseri oyunculuğa başladım ve oyunculuğun bana çok iyi geldiğini farkettim. Bu alanda çok daha iyi hissettiğimi, kendimi keşfettiğimi farkettim ve yeteğinimi geliştirmek için tamamen konsantre oldum. Tiyatro Craft oyunculuk atölyesinden mezun olduktan sonra ciddi anlamda oyunculuk hayatının içine girdim.

2) Çeşitli dizi ve reklamlarda oynadın. Oyunculuk tecrübesi ne zaman başladı, bu zamana kadar hangi reklam ve dizilerde oynadın?

3 yıldır bu sektördeyim, yer aldığım yapımlar arasında; Fatih, Ah Neriman, Galip Derviş, Ankaranın Dikmeni, Merhamet, Kardeşpayı dizileri bulunuyor. Oynadığım reklam filmlerim ise; Carrefoursa, Sun Express ve son oynadığım Turkcell Platinum reklamı.

3) Güne erken başlayan erken yol alır diyenlerden misin yoksa uyku her daim önemli mi? Hakan güne nasıl başlıyor, bir günü nasıl geçiyor biraz anlatır mısın?

Güne erken başlamayı tercih ediyorum. Güne erken başlamak ve günü iyi bir şekilde değerlendirmek benim için önemli. Reklamcılık sektöründe creative metin yazarlığıyla meşgulüm, onun dışında çeşitli auditionlara katılmaktayım. Drama ve kamera önü oyunculuk workshoplarıyla da kendimi hep hazır tutuyorum.

4) Barış Manço’nun şarkısını seslendirip klip çektin? O serüven nasıl oluştu ve nasıl geçti bize bahseder misin?

Sevgili Doğukan Manço ile eskilere dayanan bir arkadaşlığımız var, kendisi de o süretçe bana çok yardımcı oldu. ‘Alla beni pulla beni’ şarkısı öncelikle aklımda olan bir parça değildi fakat albümü böylesine güzel bir düetle süsleyebileceğimizi düşünmüştük. Şarkı daha önce hiç yorumlanmamış bir eserdi. Böyle bir cover çalışması yaparken en büyük sıkıntı şarkının ve sanatçının hakkını verebilme çabasıdır. Aslında çok fazla müdahale etmeden ruhunu koyup yansıtmaya çalıştım, geri dönüşleri de çok güzel oldu. Bu geri dönüşümün başında oyunculuk geliyor. Klip sayesinde oyunculuğa adım atmış oldum.

hakan akay

Bu güzel röpartaj için Online Kadın Dergisi okuyucuları adına Hakan Akay’a teşekkür ediyoruz…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *