«
 1. Anasayfa
 2. Sağlık
 3. Yaşlanmak mı? O da ne?

Yaşlanmak mı? O da ne?

Hayata bir kere geldiğimizi ve doya doya yaşama hakkına sahip olduğumuzu unutmamalıyız. Evet seneler ilerleyecek ama her geçen senede yaşlanacağız diye bir kural yok. Yaşlanmak veya yaş alırken de genç kalmak bizim elimizde. O halde neden kendimizi yıpratmaya devam ediyoruz. Bırakın seneler geçsin ama hem ruhumuz hem de bedenimiz genç kalsın. Bunun için yapmanız gerekenler de oldukça basit. Haydi bir an önce uygulamaya geçelim.

 • Sağlıksal bir problem olmadıkça rakamlara takılmaktan vazgeçin. Yaş, kilo ve boyunuzla barışık olun. Yersiz yere dert edinip kendinize küsmeyin. Unutmayın herşeyin başı kendinizi sevmekten geçiyor.
 • Geç yaşlanmak istiyorsanız etrafınızda neşeli, size mutluluk veren, enerji katan, pozitif akadaşlarınız olsun. Sürekli negatif olup, mutsuz eden arkadaşlarınızdan hala uzaklaşmadıysanız yaşlanmaya yakınlaşıyorsunuz demektir. Bırakın etrafınız keyif veren insanlarla dolsun taşsın ve bu kişilerle bol bol zaman geçirmeyi aksatmayın.
 • Mutlu olmak için çok büyük nedenler aramayın. Küçücük şeylerle de mutlu olabilmeyi öğrenin. Örneğin her sabah sağlıklı ve sıcacık evinizde uyanmanız bile mutlu olmanız için kocaman bir nedendir.

mutlu-bir-gun

 • “Öğrenmenin yaşı yoktur” yorumu ne kadar da doğru bir anlam taşımaktadır. Öğrenmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. Her zaman beyninizi çalıştırın, yeniliklere açık olun, teknolojiyi yakından takip edin, bahçeyle ilgilenin veya sadece bulmaca çözün. Beyninizi tembelleştirmeyin.
 • Bol bol gülün, kahkaha atın. Gülmek için bir neden beklemeyin. Anlamsızca da olsa gün içinde mutlaka gülün. Hatta soluksuz kalırcasına kahkahalar atarak hem kendinizi hem de etrafınızdakileri neşenlendirin.
 • Nasıl gülmekten çekinmiyorsanız ağlamaktan da çekinmeyin. Hiçbir şeyi içinize atmayın. Bırakın derdiniz yaşlarınızla dışarı aksın. Dertleşin, konuşun, ağlayın, bağırın ama yeterki içinizde tutmayın.
 • Sağlık, sağlık, sağlık… Sağlığınızın değerini bilin. Eğer iyiyse üzerine titreyin, bozulmaması için elinizden geleni yapın. Eğer bir probleminiz varsa, düzeltmeye çalışın, destek alın.
 • Bol bol su için. Su bir çok hastalığın düşmanıdır. Ayrıca güzelliğinizin de en yakın dostu.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *