«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Pratik Kolye Yapımı

Pratik Kolye Yapımı

takı tasarımı

Takınızı hiç kendiniz tasarlamayı denediniz mi? Eğer takıp takıştırmayı çok sevenlerdenseniz ve gördüğünüz her takıyı dayanamayıp alıyor, takıya harcadığınız parayı da bir türlü kontrol edemiyorsanız kendi takınızı kendi zevkinize göre tasarlamanızı tavsiye ediyoruz. Üstelik takı yapımı bir nevi meditasyon şeklidir. Son derece keyifli ve rahatlatıcı bir uğraş olan takı tasarımı ile hem dinginleşip tüm zihninizi boşaltacak hem de kendi yaptığınız takıyı kullanmanın zevkine varacaksınız.

Çeşitli materyalleri kullanarak bilek, kolye, küpe, yüzük ve broş gibi takı tasarımlarını pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda kolye yapımını sizler için ele alıyoruz.

takı tasarımı

Kolye yapımı için gerekli olan malzemeler arasında; kullanmak istediğiniz objelerden oluşan aksesuarlar ve araç gereçler yer almaktadır.

Pense, kargaburun ve yankeski gibi materyaller takı yapımının olmazsa olmaz araç gereçlerindendir. Opsiyonel olarak yapmayı planladığınız takıya göre zincir, yapıştırıcı ve iplerin bağlantılarını yapabilmek için klipste kullanmanız gerekebilir. Takı yapımında gerekli olan tüm bu malzemeleri, hırdavatçılardan, yapı marketlerinden veya nalburlardan oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Kolye yapımında asıl ihtiyacınız olan malzemeler ise; yıpranmış aksesuarlardan çıkarabileceğiniz taşlar, daha önceki takılardan kalma zincirler ve renkli boncuklardır. Zincir kullanmak istemiyorsanız biraz daha kalın olan bileklik iplerini de tercih edebilirsiniz.

Kristal detaylar, pratik takı tasarımında hem yapımı kolay hem de şık göründüğünden fazlasıyla tercih edilen materyallerdendir. Kristal taşları kullanarak tel ile sarmalı kolye yapımına bayılacaksınız.

Kristal Taşlardan Tel İle Sarmalı Kolye Yapımı

kolye yapımı

Takı veya kolye yapımında kristalleri ayarlarken avize taşlarından bile yararlanabilirsiniz. Oval ya da armut şeklindeki kristal avize taşlarını güzel sarmalı telle kolye ucu olarak kullanabilirsiniz. Buradaki tüm detay, teli kristal taşa geçirip dolama şeklinde sarmaktır. Bu işlemi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra kolye ucunu takacağınız zinciri seçip kolye yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *