«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Hayal Deyip Geçmeyin

Hayal Deyip Geçmeyin

hayal

2014 ‘e veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde yılbaşı öncesi sıkça duyduğumuz dilekler ve hayallerden bahsetmek istiyorum. Hayaller bizi geleceğe bağlayan ümit etmemizi sağlayan başarmak için cesaret veren hayatın ta kendisidir.

Bir çocuk ile yetişkini birbirinden ayıran önemli bir olgudur hayal kurmak. Tüm çocuklar sonsuz hayal kurar ve bu hayallerinin içine endişe korku koymadan saf bir beklenti ile bekler. Biz yetişkinler ise hayallerimizin içine ya olmazsa korkusu ve endişesini koyarak ve hatta bir çocuğun gösterdiği sabrı bile göstermeyerek hemen hayalimizin gerçekleşmesini isteriz…

Unuttuğumuz nokta korku ve endişe ile dilediğimiz hayallerin gerçekleşmesi güçtür ve umut yoktur içinde. Hayal kurmayı ne zaman bıraktık hatırlamıyorum. Sanırım hayallerimizin gerçeğe dönüşmemesinden korktuğumuz için onlardan vazgeçtik. Hayallerimizin bizi gerçek hayattan uzaklaştıracağını sandık.

Küçükken hepimiz hayalperest olmakla suçlanmadık mı sanki. Suçlu arayacaksak eğer asıl suçlu, gerçeğin kurduğumuz hayaller olduğunu unutturanlardır. Hayal etmeden yaşamak zordur. Hayallerdir bizi ayakta tutan ve o hayallerin yeşerdiğini görmektir asıl mutluluk. Mucizeler hayallerimizde gizli. Hayal etmekten asla vazgeçmeyin.

2015’e girmeden herkese tüm hayallerini gerçekleştirebilecekleri mucize bir yıl diliyorum…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *