«
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. Periscope Çılgınlığı Çığ Gibi Büyüyor

Periscope Çılgınlığı Çığ Gibi Büyüyor

periscope

Son günlerde çığ gibi büyüyen Periscope uygulaması kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.

Periscope uygulaması 2 sene önce İstanbul’da yapılan Gezi Parkı eylemlerine tanık olan İranlı bir girişimci ile ortağının ürünü. İranlı girişimci ile ortağı, geliştirdikleri canlı yayın uygulaması sayesinde 100 milyon doların da sahibi oldu. Periscope uygulaması ise artık Twitter’ın.

Kullanıcıların istedikleri zamanda ve istedikleri yerde canlı yayın yapmalarına imkan tanıyan Periscope uygulaması artarak büyümeye devam ediyor. Bunun en belirgin göstergesi ise Twitter’ın CEO’su Dick Costolo’nun açıkladığı rakamlar aslında.

Twitter’ın CEO’su Costolo yaptığı bir açıklamada, internet üzerinden canlı yayın yapma imkanı sunan yeni uygulama Periscope’un 10 gün içerisinde 1 milyon kullanıcıya ulaştığını belirtti.

canlı yayın uygulaması

Canlı Yayın Çılgınlığı İlk Meerkat İle Başladı

Canlı yayın uygulamaları ilk kez Meerkat ile yayılmaya başlamıştı. 7 haftada tam 700 bin aktif kullanıcıya ulaşan Meerkat, hızlı bir büyüme yaşarken sosyal medya piyasasına sonradan dahil olan Periscope yüzünden pazar payı azaldı. Twitter’ın 300 milyona yakın kullanıcı sayısının da bunda epeyce büyük bir katkısı olduğunu hesaba katmak gerekiyor tabii.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *