«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Mutluluk Geçici Bir Duygu mu?

Mutluluk Geçici Bir Duygu mu?

mutluluk

Beynimiz bizi tehlikeden korumak amacıyla olumsuz düşünce ve olaylara daha çok odaklanır. Mutluluğu geçici olarak hissetmeye programlandığımızdan strese olan eğilimimiz oldukça fazla olur.  Bu sebeple mükemmel bir ruh halinin vereceği neşeyi es geçip duruyoruz. Hemen olumsuzluğa kapılıp üzülmenize gerek yok. Hem sürekli olumsuzu hatırlatan beynimizin o ilkel kısmını eğiterek geçersiz kılmak hem de bize moral kaynağı olan anlarımızı daha kalıcı ve güçlü tutmak mümkün. Hayatınızda uygulayacağınız birkaç yöntem size iyi gelecek.

Minik Jestler Deyip Geçmeyin: Daha fazla mutlu olmak istiyorsanız kesinlikle bir başkası için ufakta olsa bir şeyler yapmalısınız. Çevrenizdeki kişilere yapacağınız güzellikler sizin hayatınızın da renklenmesine yarayacak. Bir sabah iş arkadaşınıza alacağınız bir kahve ve ufak bir kek onu mutlu etmekle kalmayacak sizin de mutlu olmanızı sağlayacaktır. Ufak jestler yapmayı hayatınızın bir parçası olarak görün ve alışkanlık haline getirin. Kesinlikle kaybeden olmayacaksınız, unutmayın mutluluk bulaşıcıdır ve birini mutlu etmek aslında kendinizi mutlu etmektir.

mutluluk

Heves Edin Ve Beklerken Keyif Alın: Biz insanların hayat maratonunda beklemeye sabrı yok ve her şeyin hemen o anda olmasını istiyoruz. Oysaki beklemek keyifli ve mutlu bir histir. İstenen olayın gerçekleşmesini beklemek hayal gücümüzü harekete geçirir ve planlar yapılması sağlar. Özellikle beklenen şey; bir tatil veya sevgiliyle yenecek bir yemekse beklemek sizi daha fazla heyecanlandıracaktır.  Yeter ki istediğiniz şeyin olmasını beklerken keyif almayı unutmayın. İlerde yapacağınız programları küçük notlar halinde takviminize ekleyerek işe başlamaya ne dersiniz?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *