«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Hastalıkları
  3. Meme Kanseri Hakkında Halka Açık Konferans

Meme Kanseri Hakkında Halka Açık Konferans

meme kanseri

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Erdal Uysal’ın aracılığı ile, meme kanserinde erken tanının önemi konulu bir konferans verileceği öğrenildi.
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde halka açık olarak düzenlenecek konferanslar kapsamında “Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi ve Meme Kanseri” konuları ele alınacak. Program ile ilgili yazılı açıklama yapan Erdal Uysal, hem Türkiye hem de dünyada kanser sıklığının maalesef giderek arttığı noktasına dikkati çekti. Erdal Uysal, kansere bağlı olarak gerçekleşen ölüm oranlarının da vakalara paralel olarak arttığını ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Erdal Uysal, konferansta “meme kanserinden korunma yöntemleri nelerdir”, “meme kanseri nedir”, “meme kanseri nasıl teşhis edilir” ve “meme kanserinin tedavi seçenekleri nelerdir” konularında bilgiler paylaşacağını belirtti.

Erdal Uysal, 10 Ekim Cumartesi günü saat 10:00’da başlayacak olan konferansa isteyenlerin de davetiyesiz katılabileceğini açıkladı. Meme kanserine karşı daha fazla bilinçlenilmesi gerektiğinin farkına varmalı ve bunun için önlemleri önceden almanın hayat kurtaracağını unutmamalıyız.

meme kanseri

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *