«
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin 6 Yolu

Makyaj Yapmadan Güzel Görünmenin 6 Yolu

güzel görünmek

Güzel görünebilmek için saatler harcayarak makyaj yapmanıza gerek kalmadan da alımlı ve güzel görünmeniz mümkün. Bir allık, ruj, göz kalemi yeter derler güzel görünmek için ama bunlara bile gerek olmadığını öğrenince çok şaşıracaksınız.

Yüzünüzün ve cildinizin doğal güzelliğini keşfetmenin vakti geldi. Bir takım minik ipuçları ve dokunuşlarla, makyaj yapmadan da istediğiniz görünümü elde edecek ve kendinizi her zamankinden çok daha doğal ve güzel hissedeceksiniz!

Alımlı, bakımlı ve güzel görünmenin pek çok yolu mevcut, bunlardan bazılarını gelin birlikte keşfedelim…

  1. Kaşlar: Güzel bir kaş, tüm ifadenizi değiştirecektir. Makyaj malzemelerinden medet ummadan önce,  ilk iş olarak iyi bir kaş uzmanına kaşlarınızı aldırın! Düzgün alınmış, şekle sokulmuş ve bakımlı kaşlar; yüzünüzü aydınlatır ve anlam katar.
  2. Peeling: Cildinizle ne kadar ilgileniyorsunuz? Makyaj yapsanız da yapmasanız da cilt sağlığı için düzenli peeling yapılması çok önemli. Sağlıklı ve berrak bir cilde sahip olabilmek için ölü deri hücrelerinden kurtulmak şart. Haftada en az bir kere cilt tipinize uygun peeling yaparak canlı, sağlıklı ve bakımlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.
  3. Kirpikler: Gözlerin ortaya çıkmasını sağlayan kirpiklere de bakım yapmakta fayda var. Dolgun ve hacimli görünmeleri için vazelin ve badem yağıyla kirpiklerinize bakım yapmayı unutmayın. Bakımlı kirpiklerinizi sonrasında kirpik kıvırma aletiyle kıvırarak, hem doğal hem de etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz.
  4. Dudaklar: Dudaklarınıza da cildinize yaptığınız gibi peeling yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Dudaklarınızı nazikçe ovarak peeling ile bakım yapabilir ve ardından nemlendirici sürüp, sağlıklı ve canlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.
  5. Gözler: Gözünüzün makyaj malzemelerine karşı alerjisi olabilir veya göz makyajı yapmayı sevmiyor olabilirsiniz, ancak gözaltlarınızın mor veya şiş görünmesini istemiyorsanız, her şeyden önce iyi bir uyku düzeni alışkanlığı edinmeniz gerekiyor. Bunun dışında sabahları gül suyu ile gözaltınıza kompres yaparak; daha dinç, sağlıklı ve iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.
  6. Dişler: Güldüğünüz zaman ortaya çıkan dişleriniz ve gülüşünüz, güzelliğinizin en önemli unsurudur. Parlak ve temiz dişler için; dişlerinize iyi bakmalı, diş eti ipi kullanmalı ve düzenli fırçalamalısınız.

O halde ufak ipuçları ve kolay dokunuşlarla makyaj yapmadan güzel görünebilmek için ne bekliyorsunuz?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *