«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Gelişim
  3. Keşkelerden Vazgeçin

Keşkelerden Vazgeçin

keşke

Ne sık kullanırız ‘keşke’ kelimesini. Neredeyse onsuz geçen bir günümüz bile yoktur. Keşke yapmasaydım, keşke söylemeseydim, keşke sevseydi, keşke kırmasaydım ve bunun gibi binlercesi daha sıralanabilir.

Keşkeler yorucudur insanı yıprattığı gibi geriye dönüp düzeltme şansıda yoktur. Olan şey geçmişte kalmıştır artık. O zaman neden bizi bu kadar yıpratırlar. Çünkü biz izin veririz yıpratmasına.

En küçük bahanede pek çok severiz kendimizi suçlamayı sanki en büyük zararın kendimizden geldiğini bilmez gibi. Hayatımızda bir sürü keşkeler biriktirir ve bu keşkelerin bizi her geçen gün biraz daha fazla yıpratmasına göz yumarız.

keşke

O halde kendinizi biraz hayatın akışına bırakmaya ne dersiniz? Zaman geçmeden ve keşkeler biriktirmeden yapmayı hayal ettiğiniz her şey için biran önce adım atın. Geçmişteki keşkelere takılıp vakit kaybetmek mi? yoksa geleceğinize yön vermek mi?

Hayatınızdaki hataları geride bırakın ve bugün kendiniz için yeni bir sayfa açın. Kilo vermek için o gelmeyen Pazartesiyi mi bekliyorsunuz, yeni bir işe mi atılmak istiyorsunuz, küs olduğunuz arkadaşınızla barışmak için can mı atıyorsunuz? O zaman harekete geçme vakti…

İnsan isterse kendisinin en kıymetli dostu ama yine isterse en güçlü düşmanı da olabiliyor. Keşkelerimizin geride kaldığı ve kendimizin en iyi dostu olduğu günler diliyoruz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *