«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Egzotik Tatil Önerileri

Egzotik Tatil Önerileri

egzotik tatil

Eğer, yoğun iş temposundan yorulup, tatil planlarını kurmaya şimdiden başladıysanız bu haberimiz tam size göre! Klasik tatillerden sıkıldınız ve farklı tatil yerleri arayışına girdiyseniz, işte size birbirinden güzel 4 egzotik tatil önerisi…

     1. Fiji Adaları

Uzun yolculukların ardındaki mutluluk

Kim demiş Fiji Adaları’na sadece balayına gidilir diye? Vizesiz gidilebilecek en güzel egzotik adalardan biri, Fiji’dir. Üstelik dört aya kadar vizesiz oluşu büyük rahatlık sağlıyor. Sadece uçuş biraz uzun. Malezya Havayolu ve Emirates Havayolları ile aktarmalı olarak yapılan uçuşlar ortalama 26 saat sürüyor. Ancak inanın bu uzun uçuşa fazlasıyla değecek! Fiji Adaları, özellikle scuba dalışı meraklıları için tam biçilmiş kaftan. Bir sürü kumarhanenin de bulunduğu adaya Mayıs-Ekim ayları arasında gitmenizi öneriyoruz çünkü onun dışında bu ada oldukça yağış alıyor.

tatil önerileri

     2. Yeşil Burun Adaları

Kendinizi yeşil sulara teslim etme zamanı geldi!

Ne yazık ki, bu doğa harikası yere THY’den direkt uçuş bulunmamakta. Ancak Dakar ya da Lizbon aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz. Yeşil Burun Adaları’nın başkenti Praia, aynı zamanda ticaretin ve ekonominin merkezi. Kelime anlamı Portekizce’de “kumsal” demek olan Praia, bu ismi fazlasıyla hak ediyor. Burası birbirinden güzel plajları, yemyeşil suları ile büyüleneceğiniz bir liman kenti. Buna bağlı olarak da deniz ürünlerinin tadından yenmiyor, özellikle ton balığını tatmadan dönmeyin. En popüler yemekleri arasında istakoz tabağı, cachupa dedikleri mısır, patates ve balık karşımı olan yiyecek bulunuyor. Ağustos ve Ekim ayları haricinde bir zamanı tercih etmekte fayda var.

     3. Taipei

Hem kültürel hem eğlence arayanların yeni rotası olmaya aday…

Pei Çince’de Kuzey anlamına gelir, Tai ise Tayvan’ın kısaltılmışı. Yani Taipei kuzey Tayvan anlamına geliyor. Ve bu kuzey Tayvan’a özel Air China, Eva Air, Singapore Airlines ve THY ile aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Yarı tropikal bir iklime sahip olan Taipei’ye gitmek için en uygun zaman yağışların azaldığı Kasım ayıdır. Özellikle şehrin çevresinde kurulmuş olan tapınaklar mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Guiness Rekorlar Kitabı’nda dünyanın en yüksek binası olarak kabul edilen Taipei 101’i gezerek turunuza start verebilirsiniz. 101 katlı olup 508 metre yükseliğindeki bu binanın tepesinden şehri kuşbakışı izlemeden dönmeyin. 89. kata 37 saniyede çıkan asansör sayesinde vaktinizin yolda geçmeyeceğini garanti edebiliriz. Ayrıca son olarak da, Taipei’nin gece hayatının da oldukça renkli olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

taipei 2

    4. Azor Adaları

Siyah kumlu muhteşem kumsallar…

Azor Adaları Portekiz’e bağlı 9 takımadadır. Azor Adaları’na gitmek için öncelikle Lizbon’a gitmek zorundasınız. Daha sonra buradan yerel uçuşlarla takımadalarına varabilirsiniz. Altı saatlik süren yolculuk sonrasında hayatınızda çok nadir rastlayabileceğiniz adanın en ilgi çeken siyah renkteki kumlarıyla baş başa kalacaksınız. Bu eşsiz durumun nedeni ise, adaların üzerinde bulunduğu volkanik kayalar. Adalarda su sporlarının her türünü icra etmek mümkün. Özellikle balina ve yunus gösterilerine tanık olmanızı tavsiye ediyoruz. Bu egzotik tatil beldesinde şelaleler, sıcak su kaynakları, kumsallar, göller, kocaman yeşil alanlar inanın çok ilginizi çekecek.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *