«
  1. Anasayfa
  2. Diziler
  3. Bugüne Kadar En iyi NetFlix Dizileri

Bugüne Kadar En iyi NetFlix Dizileri

netfilix dizileri

Son zamanlarda yabancı dizi izleme oranındaki artışın en büyük sebeplerinin başında NetFlix geldiği tartışmasız bir gerçek. Bizlerde Online Kadın Dergisi okuyucularımız için Netflix’in günümüze kadar ki en iyi 5 dizisini araştırdık. Gelin birbirinden sürükleyici 5 dizi hangileriymiş birlikte inceleyelim…

NetFilix’in En İyi 5 Dizisi

  • House of Cards

İngiliz yazar meşhur Michael Dobbs’ın aynı ismini taşıyan romanından uyarlanarak dizi haline dönüştürülen House of Cards, politik dram kategorisinde yer alan sürükleyici bir Amerikan dizisidir. ABD politikasını konu alan yabancı dizide siyasi iktidar olma adına mücadele veren taraflar arasında geçen kirli oyunlar eğlenceli bir şekilde ele alınıyor.

Politikacı Frank Underwood’a dış işleri bakanı olma sözü veriliyor fakat bu söz yerine getirilmiyor. Çok hassas ve önemli konularda bilgi sahibi olan Underwood, her ne pahasına olursa olsun rakiplerinin üstesinden gelerek yükselmenin yollarını arıyor.

  • Narcos

NetFlix’in diğer beğeniyle izlenen dizilerinden biri de kuşkusuz Narcos’dur. Kolombiya sokaklarında izleyicilere heyecan dolu bir serüven yaşatan Narcos dizisi, her daim daha fazlasını elde edebilmek için çaba harcayan ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını ele alıyor. Pablo Escobar ülkeyi yeni baştan yapılandırmaya başlar ve hem polis hem de bazı devlet görevlilerini kendi hayrına çalıştıracak bir pozisyona gelir.

  • Stranger Things

12 yaşında bir çocuğun birden bire ortadan kaybolması ile başlayan gizemli ve aynı zamanda ürkütücü fantastik bir hikayeyi ele alan oldukça sürükleyici bir dizi. Stranger Things adlı dizi, 80’li yıllardan esinlenen sahnelerle kısa bir süre içerisinde izleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı.

Bir bilim adamı araştırma merkezinde bazı çocukları denek olarak kullanır ve bu çocukları farklı boyutlara geçirmek üzere bir takım çalışma yapar. Denek olarak kullanılan çocuklardan birinin araştırma merkezinden kaçması ile de ard arda ilginç olaylar meydana gelir.

  • Black Mirror

Geleceğe yönelik daha çok teknoloji kaynaklı felaket senaryolarının konu olarak ele alındığı Black Mirror, kontrolden çıkan olaylardan dolayı oluşabilecek trajik sonuçlar üzerinde duran bir dizi. Aynı zamanda size izleyicilerin de kendilerini sorgulamalarına olanak tanıyor. Her bir bölümünde farklı yönetmen ve yep yeni oyuncular ile birbirinden bağımsız konular işleniyor.

  • La Casa De Papel

NetFlix dizileri arasında fazlasıyla ses getiren dizilerden bir diğeri de La Casa De Papel’dir. Her bölümü birbirinden sürükleyici ve etkileyici olan La Casa de Papel adlı dizide takma adı profesör olarak bilinen zeki bir adamın kurguladığı suç planı ele alınıyor. Suç dünyasının en başarılı isimlerini bir araya toplayan profesor İspanyol Merkez Bankası’na girerek en büyük soygun planını gerçekleştirir.