«
  1. Anasayfa
  2. Doğal Bakım Önerileri
  3. Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Yöntemleri

ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemleri

Göğüs sarkmalarının birden fazla değişik sebebi olabilir. Çoğunlukla hamilelik sonrasında ve aşırı kilo kaybına bağlı olarak göğüslerde sarkma gözlenebilmektedir. Bu etkenlere ek olarak göğüsler; yaşlanma, kalıtım ve yerçekimi gibi farklı faktörlere bağlı olarak da yine sarkma eğilimi gösterebilir. Göğüs sarkmalarının nedeni her ne olursa olsun ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemleri ile göğüslerinizi eski görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Ameliyatsız Nasıl Göğüs Dikleştirilebilir?

Çeşitli yöntemler ile ameliyat olmanıza gerek kalmadan, acısız ve sızısız bir şekilde dikleştirebilmeniz mümkün.

Lazer Uygulama Yöntemi: Lazer uygulama yöntemi kozmetoloji dünyasına henüz yeni giren bir uygulama olup, göğüs bölgesindeki deriyi sıkılaştırarak göğsün dikleşmesini sağlamaktadır. Bu yöntem ile hemen olumlu sonuçlar almanız mümkün. Ancak tedavi için lazer uygulamasını 3 ile 4 seans kadar uygulamanız gerekiyor. Bu uygulama esnasında kesinlikle narkoz alınmaz ve iyileşme süresine de gerek duyulmaz.

Uygun Sütyen Kullanımı: Doğal yoldan göğüs dikleştirme yöntemlerinden bir diğeri ise yerçekimine karşı koyan sütyenler. Göğüs sarkmalarının başlıca nedenlerinden biri kuşkusuz ki yerçekimidir. Göğüslerinize yeterli desteği sağlayabilen ve göğüslerinizi iyi destekleyen bir sütyen kullanarak göğüslerinizi yerçekiminden koruyabilirsiniz. Göğüslerinizi dikleştirebilmek adına tamponlu veya sporcu sütyenleri en ideal olanlardır.

Göğüs Masajı: Göğüslerinize herhangi bir vücut losyonu ya da bitki yağı ile daireler şeklinde masaj yaparak kan dolaşımını arttırabilir ve göğüslerinizin şekil olarak büyüyüp, sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Hareketleri: Doğal yöntemler ile göğüslerinizi dikleştirmenin bir diğer yolu da göğüs egzersizleridir. Bu egzersizlerden bazıları; dambıl, şınav ve göğüs kaslarınıza yönelik egzersizlerdir. Bu tür egzersizlerin düzenli aralıklar ile yapılması göğüs çevrenizin sıkılaşmasına ve göğüs sarkma probleminizin büyük oranda azalmasına yardımcı olacaktır.

Umarız, yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemleri ile göğüsleriniz şekle girer, dikleşir ve istediğiniz görünüme kavuşur.

Dilerseniz konu ile ilgili önceki makalelerimizden “Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Yolları” başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *