«
 1. Anasayfa
 2. Doğal Bakım Önerileri
 3. Bu Besinleri Yiyenler Güzelleşiyor

Bu Besinleri Yiyenler Güzelleşiyor

bu besinleri yiyenler güzelleşiyor

Her kadın eşine, dostuna ve öncelikle kendisine güzel görünmek ister. Elbette ki bunun çeşitli yolları mevcuttur. Bir takım bakım önerileri, spor aktiviteleri derken zaten güzelleşmemek imkansız hale gelir. Çünkü “Her kadın zaten güzeldir” cümlesinin bilincinde olan kadınlarız. O halde gelin güzelliğimizi daha fazla dışa vurabilecek önerilere beraber değinelim.

Güzel görünmek ve bakımlı olmak için çeşitli yolları deniyor olabiliriz. Peki yediğiniz ve içtiğiniz bir takım gıdalar ile de güzelleşebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunların başında gelen gıdalar ise şu şekilde;

 • Su,
 • Yaban mersini,
 • Nar,
 • Sarımsak,
 • Çikolata,
 • Ceviz,
 • Havuç,
 • Somon ve
 • Esmer Pirinç

Su : Suyun bir sürü artısı olduğu gibi güzelleşmenize de çok büyük yardımı dokunuyor. Vücudun en temel ihtiyaçlarından biri olan su; nem dengesinden, esnekliğe, antioksidan özelliğinden kırışıklığı önlemeye kadar birçok yönden tam bir güzellik iksiri olarak karşımıza çıkıyor.

Nar: Nar hepinizin bildiği gibi bereket sembolüdür ve aynı şekilde cildinize de bereket ve bolluk ile birlikte gençlik getiriyor. Vücudunuzdaki kan akışını dengeleyerek kırışıklıkları da önlüyor.

Yaban Mersini: Bu meyvenin en büyük artısı gençlik iksiri olmasıdır. Antioksidan olma özelliği ile vücuda gençlik getiren yaban mersinini de bolca tüketebilirsiniz. Evlerde, otellerde ve Rezidanslarda görüşen şişli olgun escort kadınlara kolayca erişebileceğiniz, hızlı bir platform.

Çikolata: Evet eğer yanlış okuduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çikolatanın insanı mutlu etme özelliği olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Çikolata mutlu ederken aynı zamanda da sizi güzelleştiren besinlerin arasında bulunuyor. Çikolata derken tabii ki bitter çikolatadan bahsediyoruz. Çok aşırıya kaçmamak kaydı ile bitter çikolata tüketerek hem daha güzel hem de daha mutlu olmak sizin elinizde.

Ceviz: Ceviz omega 3 bakımından oldukça zengin olan bir besindir. Düzenli tüketildiğinde daha esnek bir cilde sahip olmak mümkündür. Böylelikle ceviz tüketerek de kırışıklıklara veda edebilir ve güzelleşmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Sarımsak: Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğunu artık bilmeyen yoktur. İşte bu yönü başta olmak üzere bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, daha genç bir bedene sahip olmanızı ve cildinizin de tazelenmesini sağlıyor.

Esmer Pirinç: Genelde her ne kadar pirincin tüketilmemesi gerektiği söylense de, esmer pirincin şifası ayrı oluyor. Esmer pirinç tüketmek, hücresel yenilenmeye yardımcı olmakta ve buna bağlı olarak da cilde genç ve güzel bir görünüm kazandırmaktadır.

Havuç: Tam anlamı ile A vitamini deposu olan havucu tüketerek, cildinizin pürüzsüzlüğünü de sağlayabilirsiniz. Bu açıdan havuç, cilt bakım uzmanları tarafından da en fazla önerilen besinlerin arasında yer alıyor.

Somon: Somon da aynı cevizde olduğu gibi omega 3 bakımından oldukça zengin bir besindir. Özellikle cilde aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm vermek ve sivilceleri kurutmak için oldukça faydalı bir gıda olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Somon göz bozuklukları içinde önerilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *