Home Diyet İçecek Tarifleri Zayıflatan İçeceklerle Forma Girin

Zayıflatan İçeceklerle Forma Girin

by admin

Zayıflamanıza yardımcı içecekler denildiği zaman aklınıza illa ki özel karışımlar gelmesin. Yazımızda sizlerle paylaşacağımız içecekler hem ulaşılması oldukça kolay hem de tamamen doğal. Özellikle zayıflatan içecekleri tüketerek zayıflamak istiyorum diyorsanız bu içeceklerin sağlıklı olup olmadığına dikkat edin ve hem vücut dengenize hem de hormonlarınıza zarar verebilecek karışımlardan uzak durun. Bu sebeple siz siz olun ve doğal yollardan vazgeçmeyin. İşte sizler için araştırdığımız doğal zayıflatan içecekler listesi…

1.Yeşil Çay

Zayıflamak isteyen ve hala bu mucizevi çayı içmeyen aramızda kalmamıştır diye umuyoruz. Bilimsel çalışmalarla da desteklenen yeşil çay yağ yakımını hızlandırır ve aynı zamanda karın alanını düzleştirir.  Zayıflatıcı içecekler deyince herhalde akla ilk gelenlerden biri yeşil çaydır.

2.Yağsız Süt

Yağsız süt içeriğindeki yoğun besleyici öğelerin yardımı ile yağ yakımını hızlandıran içeceklerin arasında yer almaktadır. Vücudun protein ihtiyacının karşılanmasında rol oynayan yağsız süt aynı zamanda tokluk hissi sağlar. Her sabah bir bardak yağsız süt tüketmek zayıflamada en büyük yardımcılardandır.

3.Kahve

Kahve metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak büyük oranda yağ yakımını destekleyen önemli gıdalar arasındadır. Günde 1 bardaktan fazla kahve alımı selülite ve çarpıntıya yol açabileceğinden zayıflatan içecekler arasında yer alan kahveyi günde 1 bardaktan fazla tüketmemeniz önerilmektedir.

4.Limonlu Su

Limon suyu metabolizmayı hızlandırma etkisi bulunan gıdalardandır. Bu tesir yardımıyla limon suyu daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Günde bir bardak ılık suya sıkılmış bir limon suyu içerek zayıflamanıza katkıda bulunabilirsiniz.

5.Greyfurt Suyu

Greyfurtun zayıflama konusundaki etkilerini bilmeyen yoktur zaten. Zayıflatan ve yağ yakımını hızlandıran meyveler arasında yerini alan greyfurtun suyunu mümkün oldukça fazla tüketerek hızlı kilo verebilirsiniz. Yalnız ilaç kullananlar asla ilaç ile birlikte greyfurt tercih etmesin ve mutlaka doktoruna danışsın.

6.Tarçın Çayı

Tarçın bünyenin şeker ihtiyacını karşılayarak şeker tüketmenizi engeller ve daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Tatlı krizlerini önleyebilmek için mükemmel bir tercihtir. Çubuk tarçın ile hazırladığınız çayın içerisine birkaç karanfil de atarsanız tadı muhteşem olur.

Önerilen Yazılar

Leave a Comment