«
  1. Anasayfa
  2. İlişki
  3. Yeni Bir İlişkiye Başlarken Kendinize Sormanız Gereken 10 Soru

Yeni Bir İlişkiye Başlarken Kendinize Sormanız Gereken 10 Soru

ilişki

Eski ilişkiniz artık mazide kaldı. İyisiyle, kötüsüyle onu yaşadınız ve bitirdiniz. Sırada yeni bir ilişki var. Peki ama yeni bir ilişkiye hazır olduğunuzdan emin misiniz? Yapmanız gereken tek şey kendinize bazı soruların cevaplarını vermek. Hazırsanız başlayalım.

1)Yeni bir ilişki için hazır mıyım?

Biten ilişkinin yorgunluğu uzun süre geçmeyebilir. Bu sebeple kendinize zaman ayırmalı ve yeni bir ilişki için hayatınızda yer açmalısınız.

2)Aradığım gerçekten o mu?

Bazen bir ilişkiden çıktıktan sonra yanlız kalmak isteyebilirsiniz. Belki de ihtiyacınız olan ilişki değil de sadece bir dosttur. Yanlız kalmamak için yanlış seçimler yapmayın.

3) Bana uygun mu?

Daha önceki yaptığınız hataları tekrarlamamak için, bu defa daha temkinli olmanız gerekmez mi? Biraz mantığınızı kullanarak tekrardan acı çekmekten kurtulabilirsiniz.

4) Beni olduğum gibi kabul edebilecek mi?

Sizi sürekli eleştirip, değiştirmeye çalışan biri hiç de çekici olmasa gerek. Gözünüzü dört açın ve sinyalleri iyi değerlendirin, son pişmanlık fayda etmez.

5)Hayatımda olması bana ne katacak?

Bazen yanlız kalmak, biriyle birlikte olmaktan çok daha iyi gelir insana. Hali hazırdaki yaşantınız, iş hayatınız veya düzeniniz yeni başlayacağınız ilişkiden sonra da aynı şekilde devam edebilecek mi? Böyle mutluysanız bırakın yalnız kalın.

6) Eski sevgilimi unutabildim mi?

İşte en tehlikeli sorulardan biriyle karşı karşıyasınız. Bu soruyu cevaplarken samimi olmanız, hem karşınızdaki hem de kendiniz için ahlaklı bir seçim olacaktır. Eğer hala eski sevgilinizi özlüyorsanız, yeni bir illişkiye kesinlikle başlamayın.

7) Ortak paydada buluşuyor muyuz?

İkinizin de beklentileri, ihtiyaçları benzer veya aynı mı? Farklı beklentilerle başlayan ilişkiler er yada geç peşinden hayal kırıklığı getirecektir.

8) Kendine yetiyor mu?

Arkadaşlarıyla veya tek başına vakit geçirebilen biri sizi sıkmayacaktır. İlişkinin en başında kendinize özel bir alan yaratmanıza izin veren ve kendi alanını yaratmış birini seçmenizde yarar var.

9) Ailesiyle arası nasıl?

Eğer karşınızdaki kişi ailesine bağlı ama bağımlı değilse ideal kişidir, sakın kaçırmayın. Ama aile üyelerine karşı ilgisiz ya da tamamen onları hayatının odak merkezine koymuşsa, arkanıza bakmadan kaçın.

10) Ne istiyorum?

Aradığınız ciddi bir beraberlik mi yoksa küçük bir heyecan mı? Seçimlerinizi yaparken daha dikkatli olun ki, karşınızdaki kişiye yanlış mesaj vermekten kaçının.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *