«
  1. Anasayfa
  2. Cinsel Yaşam
  3. Yatakta Sakın!

Yatakta Sakın!

cinsellik

Konu seks olunca herkesin kendine has sınırları ve korkuları vardır. Nasıl birçok kadın yatakta nasıl göründüğüne dair tereddütler yaşıyorsa emin olun erkekler de en az biz kadınlar kadar takıntılı olabiliyor. Konumuz hassas ve cinselliğe dayalı bir durum olduğundan ağzımızdan çıkacak bazı cümlelere fazlasıyla özen göstermekte fayda var. Seks esnasındaki heyecan ve özgüvene kapılıp ağzınızdan çıkmaması gereken cümleler sonrasında başınıza büyük iş çıkarabiliyor. Bu nedenle aklınızın bir köşesinde kalacak, yatakta asla ve asla sorulmaması gereken başlıca cümleler şöyle…

Bir sorun mu var?    

Yatakta erkeklerin duymaktan en çok çekindikleri soruların başında gelir “bir sorun mu var?” sorusu. Çünkü evet bazen gerçekten de bir sorun olabilir. Partneriniz ereksiyon olmakta sıkıntı yaşayabilir veya başka bir problemle yüz yüze kalabilir. Bu tarz sıkıntılar haklı olarak erkeğin kendini huzursuz ve rahatsız hissetmesine neden olur. Ve üstüne sizden gelecek o tehlikeli soru ile iyiden iyiye özgüven yok olabilir. Bazen bazı şeyler bilinir fakat dile getirilmez iste bu durum da aslına bakarsanız aynen öyle bir durum. Konu seks olunca her konu kelimelere dökülmez. Özellikle siz tarafından yaşanan sıkıntı net bir şekilde resmileştirilince toparlanılması iyice zorlaşan bir hal alabilir. Bizden size tavsiyemiz partneriniz sıkıntısını sizinle paylaşmadığı sürece siz kendisine bu durumdan istanbul escort bahsetmeyin. Böyle bir durumda nasıl davranmanız gerektiğini merak ediyorsanız en etkili önerimiz; sıkıntının farkında olduğunuzu sessiz ama iyimser bir şekilde anladığınızı hissettirerek ön sevişmeyi uzatabilir, ateşli bir öpücük verebilir veya sadece sıcacık bir sarılma ile karşılık verebilirsiniz. Olağan bir durum havası yaratmanız faydalı olacaktır.

Fazla hızlı değil miydi?

Normal karşılarsınız ki ne bir erkek ne de bir kadın sevişme sonrasında başarısız bir değerlendirme duymak istemez. Siz henüz orgazm olamadan partneriniz boşalmış olabilir ve sizin için fazla hızlı bir sevişme yaşanmış olabilir. Siz de bu durumdan hoşnut olmadığınızdan dolayı dile getirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Fakat anı anına yapılacak yorum ve kaba dile getirilme tarzı partnerinizde bundan sonraki sevişmelerinizi de etkileyecek kalıntılar bırakabilir. Hiç dile getirmeyin veya rol yapın demiyoruz fakat espirili veya sevimli bir şekilde dile getirmeyi deneyebilirsiniz o da sevişmenizin üstünden belli bir süre geçtikten sonra. Ya da hiç bu konunun muhabbetini yapmadan tekrar bir şevişme başlatmayı deneyebilirsiniz. Onun performansını değerlendirmeniz, strese girmesine neden olacaktır.

Daha sürecek mi?

Erken boşalma kadar sıkıntılı bir durum gibi görünmese de geç boşalma da önemli bir sorundur. Siz orgazıma ulaştıktan sonra seksin çok fazla uzun sürmesi sizi sıkabilir, yorabilir ve canınızı acıtabilir. Ancak memnuniyetsizliğinizi “daha çok sürecek mi?” veya ” ee.. ne zaman boşalmayı düşünüyorsun?” tarzında rahatsız edici sorularla dile getirmektense, partnerinizi daha çok strese sokmadan kulağına seksi bir ses tonuyla harika bir orgazm yaşattığını ve sıranın kendisinde olduğunu fısıldayabilirsiniz.

Saçmalama, olmaz öyle şey!

Partnerinizin duymaktan en çok rahatsız olacağı bir diğer cümle de bu tarz tepkiler olacaktır. Partnerinizin kafasında sizinle ilgili bir seks fantazisi olabilir ve bunu hayata geçirmek için heyecanlanabilir. Örneğin farklı bir seks pozisyonunu sizinle yaşamak için sabırsızlanıyorken sizden gelecek negatif tepki tüm umutlarını suya düşürebilir. Üstelik verdiğiniz tepki partnerinizi yargılar derece de olursa onu kırabilir ve çok farklı hayaller peşinde olduğunuzu düşündürebilir.Size tabiki aklınıza yatmayan bir öneriyi olumlu karşılayıp, uyum sağlamaya çalışın tarzında tavsiye vermeyeceğiz fakat partnerinizin kendisini kötü hissetmesine neden olacak bir tepki yerine, sempatik ve tatlı bir dilde sizin için hoş bir fikir olmadığını açıklayın. Her zaman çok önyargılı da olmayın. Deneyebileceğiniz teklifleri geri çevirmeden önce iyice düşünün.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *