«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Erken Çocukluk Eğitiminde Oyunun Önemi

Erken Çocukluk Eğitiminde Oyunun Önemi

Erken Çocukluk Eğitiminde Oyunun Önemi

Okul öncesi çocukluk döneminin en keyifli öğrenme yöntemi olan oyun, çocukların kişisel gelişimi için faydalıdır. Hayal gücüne ve fiziksel aktiviteye dayalı tüm oyunlar, çocuklara saygı duyma, paylaşma, sıra bekleme, hakkını koruma gibi sosyal beceriler kazandırır. Çocuklarınızı sık sık parka götürerek yeni deneyimler edinmelerini ve sosyalleşmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuk oyun parkları onlara hem keyifli zaman geçirme hem de yaşıtlarıyla birlikte olma fırsatı tanır. Yıl boyu açık olan kapalı oyun parkları, çocuklarınızı güvenle götüreceğiniz eğitici eğlence mekânlarıdır. Çocuğunuz için güvenli ve hijyenik bir oyun parkı ihtiyacınız varsa sosyal, fiziksel ve zihinsel aktiviteler sunan Dumadum Oyun Parkı’nı tercih edebilirsiniz.

Erken Çocukluk Eğitiminde Oyunun Yeri

Çocukların iletişim, düşünme ve harekete geçme becerilerini geliştiren oyun, onlar için eğlendirici bir öğrenme sistemidir. 2 – 8 yaş grubu çocuklar için bir gereksinim olan oyun, onların duygusal ve sosyal gelişimlerine de önemli faydalar sağlar. Gelişmiş ülkelerin tercihi olan ve çocukların zihinsel, psikomotor ve duygusal gelişimlerini destekleyen oyun temelli eğitim, çocuklara oyun içerisinde hayatı öğrenme imkânı tanır. Yetişkinlik döneminde gerekli olan dikkat etme, karar verme, düzenleme, iş birliği yapma, dinleme ve paylaşma gibi davranış biçimleri, çocuklukta oynanan oyunlarla farkına varmadan öğrenilir. Oyun oynayan çocuk aslında gerçek yaşamı deneyimleyerek pratik yapma şansı bulur. Evcilik, seksek gibi geleneksel oyunlardan fiziksel aktiviteye dayanan yeni nesil oyunlara kadar birçok oyun çeşidi, çocukların gerçek yaşama hazırlanmasında önemli bir rol üstlenir. İletişim kurma, kendini ifade etme, başkalarına güvenme, sosyalleşme, plan yapma ve odaklanma gibi becerileri geliştiren oyun, çocukları yetişkinlik dönemine hazırlayan keyifli bir öğrenme yöntemidir. Erken çocukluk dönemini fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimi destekleyen oyunlarla geçiren çocuklar, okul yıllarında çok daha başarılı olabilirler.

Çocuklar İçin Kapalı Oyun Parkı

Farklı yaş gruplarına özel çocuk oyun alanları ve işlevsel parkurlar sunan kapalı oyun parkları, açık parklara oranla çok daha güvenli mekânlardır. Çocuklarınız, deneyimli çalışma ekiplerinin gözetiminde gönüllerince eğlenebilirler. Kapalı çocuk oyun parkları hem deşarj olma hem de kaliteli zaman geçirme merkezleridir. Kişisel gelişimi destekleyen çocuk oyun alanları ile tasarlanan kapalı parklar, çocukları düşünmeye, yeni fikirler geliştirmeye ve yardımlaşmaya teşvik eder. Trambolin gibi aktiviteler, küçük çocukların bedensel gelişimlerine yardımcı olurken büyük çocuklar için hazırlanan parkurlar ise onlara güven duygusu aşılar. Eğlenceli sosyal etkinliklerin düzenlendiği İstanbul çocuk parkları içerisinde ayrıcalıklı bir yere sahip olan Dumadum Oyun Parkı, ebeveynleri de düşünür. Çocuklarınızı beklerken internet destek merkezinde iş takibi yapabilir ya da kafeteryada oturarak başka ebeveynlerle sosyalleşebilirsiniz.

Dumadum Oyun Parkı

Maksimum güvenlik ve hijyen kurallarının uygulandığı seçkin bir İstanbul kapalı çocuk parkı olan Dumadum, 800 metrekare oyun alanına ve profesyonel çalışma ekibine sahiptir. Çocuk sağlığına uygun malzemelerden üretilen oyuncaklar, fonksiyonel oyun alanları, eğitici ve eğlendirici parkurlarla tasarlanan Dumadum Oyun Parkı, tüm yıl boyunca ve her gün açıktır. Çocuğunuz için eğlenceli, güvenli, eğitici ve kaliteli bir oyun merkezi arıyorsanız Dumadum’u seçebilirsiniz. 1 – 14 yaş grubuna hizmet veren Dumadum’da çocuğunuza doğum günü partisi gibi kutlamalar yapmanız da mümkün. Sıcak, soğuk içecekler, lezzetli atıştırmalıklar, tatlılar ve tuzlular sunan Dumadum Kafe, ebeveynlerin yanı sıra oyundan yorulan çocuklar için de mükemmel bir dinlenme alanıdır. Erken çocukluk eğitiminde oyunun önemini bilen Dumadum Oyun Parkı, güler yüzlü personeli ve deneyimli gözetmenleri ile çocuklarınızın eğlenerek öğrenmesine katkı sağlamayı hedefler. İstanbul çocuk parkları arasında estetik tasarımıyla da öne çıkan Dumadum’da çocuklarınızla birlikte kaliteli ve eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.