«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Ameliyatsız Yüz Germe nedir

Ameliyatsız Yüz Germe nedir

Ameliyatsız estetik

Ameliyatsız yüz germe teknikleri, cildin görünümünü iyileştirmek ve cildi canlandırmak için uygulanan cerrahi olmayan prosedürlerin bileşimidir. Ameliyatsız yüz görme teknikleri oldukça hızlı sonuç verir. Bu teknikler cerrahi yüz germe tekniklerinde olduğu gibi büyük kesiler (insizyonlar), genel anestezi veya bir gece hastanede kalma gibi durumları gerektirmez.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe, ciddi bir operasyona henüz karar vermeyen hastaların yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya yarayan, cilde daha sıkı ve genç bir görünüm sağlayan invaziv olmayan tedavilerdir. Yüzdeki yer çekimi etkilerini ve yaşlanma belirtilerini gözle görülür şekilde azaltan bu uygulamaların pek çok avantajı bulunur. Bunlar:

• Hızlı

• Minimum ağrı ve minimum rahatsızlık

• Genel anestezi gerektirmez

• Daha ekonomik

• Geçici bir şekilde uygulanabilir ve istenildiğinde tekrar edilebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri Nelerdir?

Ameliyatsız yüz gerdirme teknikleri, bireylerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanır. Bu teknikler, yüz hatlarında incelme, derin kırışıklıklar, cilt sarkması, dudaklarda incelme, yanaklarda çöküklük, gözeneklerde genişleme, akne izleri ve yüz hacminin kaybı gibi çeşitli invaziv olmayan durumlar için uygulanabilir. Bu amaçla uygulanan ameliyatsız yüz germe teknikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Dermal Dolgular

Dermal dolgular, ameliyatsız yüz germe işlemlerinin temel taşıdır. Bu dolgular enjekte edilebilir formdadır ve yüzde dudak, yanak, şakak ve göz altına enjekte edilerek anında kaybedilen hacmi geri kazandırabilir. Dermal dolgu maddeleri sayesinde kırışıksız bir görünüm için belirgin ve pürüzsüz dokular elde edilebilir. Ayrıca su tutma kapasitesi açısından zengin olduğu bilinen “Hyaluronik Asit (HA)” de dahil olmak üzere birtakım ürünlerden elde edilebilir. Bu maddelerin, dolgunlaştırma ve yumuşatma özellikleri 6 aydan 1 yıla kadar sürebilir.

Botoks

Botoks

Ameliyatsız yüz germe tekniklerinden belki en popüler olanlardan biri de botoks uygulamalarıdır. Kusursuz bir kırışık azaltma özelliği sunan botoks cilt altına uygulanan C. botulinum bakterisinin toksini kullanılarak yapılır. Genelde alındaki kırışıklıklar ve kaz ayağı adı verilen oluşumları yumuşatmak için kullanılan botoks tekniği, cilt üzerindeki her türlü kırışıklık için uygulanabilir. Botoks işleminin sonuçları 1-2 hafta içinde görülmeye başlar ve bu etkiler aylarca devam eder.

Yağ Enjeksiyonları

Yağ enjeksiyonları, liposuction ile alınan yağ dokusunun vücudun farklı bir bölgesinde kullanıldığı yarı invaziv bir işlemdir. Bu yağ hücreleri temizlendikten sonra işlenir ve yüz hacmini artırma amacıyla yüz bölgesine yeniden enjekte edilir. Canlı yağ hücreleri, mevcut dokularla bütünleşerek yıllarca etkilerini gösterirler.

İğnesiz Tedaviler

Bazı ameliyatsız yüz germe tekniklerinde iğne kullanılmaz. Günümüzde uygulanan modern kimyasal peelingler oldukça güvenilirdir. İnvaziv olmayan bu teknikler geniş gözenekleri küçültür ve cildin genel kalitesini artırır. Bu yöntemde lazer ve ultrason tedavileri uygulanarak cildin en derin ve temel katmanları iyileştirilir. Bu yöntem dokuların daha sıkı ve gergin hale gelmesine yardımcı olur.

Ameliyatsız Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden maksimum fayda alınabilmesi için uygulanan yönteme göre değişmekle birlikte hekimler tarafından önerilen sürelerde yinelenmesi tavsiye edilir. Bu işlemleri sürdürme konusunda dikkatli olmak tekrar ihtiyaç duyma oranını azaltır.

Hangi tedavi uygulanırsa uygulansın ciltte yaşlanma etkileri mutlaka görülür. Yaşlanma etkilerini azaltma konusunda oldukça etkili olan ameliyatsız yüz germe tedavisinden istenilen sonucu almak için uzman cerrahlar tarafından uygulanmasına özen gösterilmelidir.

Siz de ameliyatsız yüz germe işlemi konusundaki tüm detaylar için Dr. Sedat Baş’a ulaşabilirsiniz.