«
  1. Anasayfa
  2. Cinsel Yaşam
  3. Yatak Odanızdan Bunları Mutlaka Çıkartın

Yatak Odanızdan Bunları Mutlaka Çıkartın

yatak odası

Hepimiz için yatak odamız evimizin en özel köşesidir. Düşündüğümüz, dinlendiğimiz, kendi kendimize kaldığımız ve uyuduğumuz en özel alanımızdır. Gün içerisinde, tamda o koşuşturmaların ortasındayken çoğumuzun aklından geçen ortak bir düşünce var ki o da; ah hemen akşam olsa da odama çekilsem, yatağıma uzansam ve biraz keyif yapsam! İşte tamda bu hevesimiz bazen odamızı paylaştığımız partnerimiz tarafından bozulabiliyor.

Nasıl mı? Bazen bütün gün hayatımızın odağında olan teknolojik aletler yatak odamızda da bizi rahat bırakamayabiliyor. Siz bırakmak isteseniz bile odayı paylaştığınız partneriniz tarafından bu pekte mümkün olmayabiliyor. Yoksa sizde teknolojik aletlerle yatakta da ayrılamıyor, günün muhasebesini yapıyor, yatakta çalışıyor veya sosyal medyada mı geziniyorsunuz? Öyleyse, hemen hepsini kapının dışına koymanın vakti geldi demektir.

Yatak odası dinlenmek, rahatlamak ve en önemlisi partneriniz ile özel anlarınız paylaşmak için en ideal mekandır. İlişkilerimizi tehlikeye sokan etkenlerin başında yatak odasında verimsiz geçirilen zamanda yer almaktadır. Özellikle cinsel hayatınızda cinsel hislerin aktive olabilmesi için rahatlamanın ve dinlenmenin fazlasıyla önemi vardır. Eğer siz yatak odanızda bu süreyi dinlenmek ve eşiniz veya kız arkadaşınız ile vakit geçirmek yerine telefonunuz ve çalışma eşyalarınız ile zihninizi kurcalıyorsanız ilişkiniz tehlikeye girebilir demektir.

Yatak odasında hazır bulunan telefon, laptop, çalışma eşyaları ve atıştırmalıklar zihnimizi ve bizi sürekli kurcalamak için tetikte bekler. Odaya girdiğinizde belki de aklınızda olmasa bile görür görmez; dur şuna da bir bakıyım, ay dur şu neydi bir araştırayım gibi düşünceler bir anda kendisini size çeker. Sonra ne oluyor derseniz, beyin hiçbir zaman tam anlamıyla dinlenme moduna geçemiyor ve hem özel hayatımızda cinsel dürtülerimiz bundan fazlasıyla nasibini alıyor hem de günlük rutinimizde daha yorgun ve daha sağlıksız bireyler olmamıza yol açıyor. Bu sebeple odanızdaki fazlalıklarınızdan biran önce kurtulun!

Cinsel Tıp ve Çift Sağlık Uzmanları yatak odasında mutlaka kaotik bir ortamdan kaçınılması gerektiğinin önemini vurguluyor. Eğer yatak odası internet, yemek yeme ve televizyon izleme gibi değişik bir takım işler için kullanılıyorsa, dinlenme ve rahatlama moduna geçebilmenin oldukça güç olduğunu belirten uzmanlar, içgüdüsel hislerin ortaya çıkabilmesi için ilk olarak zihnin sakinleştirilmesi gerektiğinin de üzerini çiziyor.

Yatak Odanızın Karmaşık Tavrını Düzeltin ve Seks Hayatınızı Canlandırın

Bir ilişkinin en önemli dinamiklerinden birinin seks olduğunu düşünürsek, yatak odasında yer almaması ve yapılmaması gereken, aynı zamanda hatalı olduğu kanıtlanmış etkenlerin gözden geçirilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bunları maddeleyecek olursak;

  • Kişisel bir takım eşyaların odanın büyük bir bölümünü kaplayarak, bunaltan ve karışık bir ortamın yaratılması
  • Yatakta atıştırmalık şeyler yendiğinde, dökülen kırıntıların ve tabakların libidoyu hızlı bir şekilde minimuma indirmesi
  • Yatak odasına teknolojinin dahil edilmesi ile, teknoloji ile partnerden daha fazla vakit geçirilmesi ve daha samimi bir ilişki kurulması
  • Yatağın çalışma masasına dönüştürülmesi sonucu; kağıt-kalem, laptop ve stres üçlemesinin yatak odasına taşınarak gergin bir atmosferin yaratılması.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *