«
  1. Anasayfa
  2. Anne Çocuk
  3. Hamilelikte Cinsel İlişki Zararlı mı?

Hamilelikte Cinsel İlişki Zararlı mı?

hamilelikte cinsel ilişki

Bazı hamileler için seks düşündükleri en son şey olabilirken, bazı hamileler için ise akıllarından hiç çıkmayan bir olgu haline dönüşebilir. Vücudunuzda böylesine büyük bir değişim gerçekleşirken cinsel ilişkiye girmenin bebeğin gelişimi açısından bir sorun yaratıp yaratmayacağı konusu ise herkes tarafından merak edilen bir durumdur. Hamilelikte cinsel ilişki ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda bir araya getirdik.

Jinekoloji profesörleri tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gebelik esnasında seks yapmak çoğu kişide hamileliğin sağlıklı ilerleyebilmesi açısından bir fark yaratmaktadır. Hamileliğin hangi dönemi olduğu önemli değil herhangi bir döneminde cinsel ilişkiye girmek güven verici bir durumdur.

Eğer cinsel hayatınızın devam etmesini arzu ediyor ve doktorunuz da bunda her hangi bir sakınca görmüyorsa hiç telaşlanmadan yolunuza devam edebilirsiniz! Çünkü hamilelik boyunca cinsel ilişkinin devam etmesi, bebeklerini beklerken çiftlerin arasında oluşan bağın daha da güçlenmesini sağlar. İhtimaller oldukça düşük olsa bile kanama, anormal boşalma veya acı gibi yeni semptomlar ile karşılaşılması durumunda tabii ki doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Bebeğe kesinlikle zarar vermezsiniz

Bebek küçük su dolu bir havuzun içindeymiş gibi dolaşır, rahatça hareket eder. Penisin boyutu da cinsel ilişkiye girildiği zaman bebeğin zarar görmesine kesinlikle sebep olmaz.

Ancak belli başlı bir takım rahatsızlıklarda risk oluşabilir. Bu sebeple aşağıda sayacağımız rahatsızlıklardan herhangi birine eğer sahipseniz mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bu gibi durumlarda hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı ve güvenliği için seksten uzak durmanız istenebilir.

Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girildiğinde Risk Oluşturabilecek Rahatsızlıklar Nelerdir?

Plasenta Previa: Plasentanın çok fazla aşağı inerek doğum kanalı ile bebeğin arasına geçmesi yani doğum kanalını kapaması durumuna Plasenta Previa denilmektedir. Bu gibi durumda plasenta zarar görebileceği ve kanama oluşabileceği için seksten uzak durmak gerekir.

Servikal yetersizlik: Serviks bazı hamilelerde çok erken açılmaya ve genişlemeye başlar. Cinsel ilişkiye girmek serviksi daha da uzatabilir ya da daha fazla açılmasına neden olabilir.

Erken doğum riski: Hamile iken seksten kaçınılması gereken bir diğer durumda erken doğum riskinin bulunmasıdır. En kalabalık ilçemizde fatih anal escort aradımda bulamadım demeyin. Web sayfamız online. Bu sebeple hamile iken cinsel ilişkiye girilmesi, serviksi uyarabilir ve buna bağlı olarak da erken doğum riskleri artabilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *