«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Tuvaletlerdeki Büyük Tehlike

Tuvaletlerdeki Büyük Tehlike

bakterilerden korunma

Umumi tuvaletler bir sürü zararlı bakterilerin bulaşmak ve üremek için seçtikleri yerlerin arasında ilk sırada gelmektedir.

Dokunma ve hava yolu ile bulaşan bu bakterilerden korunma yolunun başında kuvvetli bağışıklık sistemine sahip olmak geliyor. Bu durum gençler ve yaşlılar için çok daha önemli. Bağışıklık sisteminiz eğer kuvvetliyse ve sağlıklıysanız bakterilerin bulaşması da bir o kadar zordur.

Tuvaletlerdeki bakterilerden korunmak için yapılması gereken öneriler;

  1. Ellerin düzgün ve yeterli şekilde yıkanması önemli korunma yöntemlerinden biri. Sabun ve sıcak su ile 30 saniye boyunca parmak aralarını, avuç içini, elinizin üst kısmını ve tırnakların altını yıkayın, iyice temizleyin.
  2. Klozet ve çevresi mikropların bolca olduğu yerler. Bu yüzden sifonu çekerken korunmak için kağıt kullanmanız daha uygun olur. Sifonu çektikten sonra fazla durmadan çıkmanızda yarar var çünkü sifonun çekilmesiyle birlikte hava yolu ile bulaşan bakteriler uçuşmaya başlarlar.
  3. Diğer önemli ayrıntı tuvalet yapmadan önce tuvaletlerde bulunan tek kullanımlık kağıtları kullanmanız ve oturmanız gerekiyorsa oturduğunuz yeri bol tuvalet kağıdı ile kaplamanızdır.
  4. Bakterilerden korunmak için tuvaletin içine bir miktar tuvalet kağıdı atabilirsiniz böylelikle sıçrama olasılığı ile kapacağınız bakterileri önlemiş olursunuz.
  5. Kapı ve musluğu kullanmak için kağıt havlu kullanmakta yarar var aksi taktirde ellerinizi yıkamış olmanızın hiç bir anlamı kalmaz.
  6. Hava yolu ile bulaşan bakterilerin önlenmesi için sifon çekilmeden önce tuvalet kapağı varsa kapatın.
  7. Ayrıca el dezenfektanı kullanmakta fayda var. Hijyeniniz için önemli bir ayrıntı.

Uygulacağınız ufak yöntemler ile bu bakterilerden korunmanız mümkün. Bakterilerden uzak , sağlıklı yaşamlar dileriz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *