«
 1. Anasayfa
 2. Kişisel Gelişim
 3. Tepkilerimiz Şişkin Ego Kimliğimiz

Tepkilerimiz Şişkin Ego Kimliğimiz

tepkilerimiz

Nedeni her ne olursa olsun çeşitli sebeplerden dolayı bazen kendinizi aşırı kaygılı ve telaşlı hissedebilirsiniz. Peki ama böyle durumlarda ne yapmalı ve nasıl sakinleşmeliyiz? Öncelikle kendinizi analiz etmeli ve kolay uygulayabileceğiniz bir takım yöntemlerle tepkilerinize yön vermelisiniz.

İşte sakinleşmenizi sağlayacak birkaç ufak formül;

 1. Kocaman, derin ve dingin bir nefes alın.
 2. Sağ işaret parmağınızla orta parmağınızı es geçerek bütün el parmaklarınıza hafifçe vurun sanki her bir parmağınızı uyarır gibi. Bu işlem sinirlerinizi uyararak sakinleşmenizi sağlayacak.
 3. Ellerinizi dizlerinizin üstüne koyun en sevdiğiniz bir şarkıya ritim tutar gibi bir sağ bir sol dizinize hafifçe vurun. Bu işlemi 10 dakika yapın. Gevşemeye başladığınızda bırakmak istemeyeceksiniz.
 4. Günümüzde faydası ve sakinleştirici özelliği kanıtlanmış bitki çaylarından yararlanabilir günün stresini sıcak bir mola ile bölebilirsiniz.
 5. Eller bu sefer başında. Parmağınızın ucuyla alnınıza hafifçe vurun. Şakaklarınızı minik dokunuşlarla uyarın bırakın rahatlasın gevşesin düşünleriniz.
 6. Açın en sevdiğiniz müziği, yaslanın arkanıza ve hiç bir şey düşünmeden sadece müziğe kendinizi yoğunlaştırarak dinleyin.  Tempo tutmak serbest :)
 7. Sinire iyi gelecek başka bir şeyde tempolu yapılacak bir yürüyüştür.
 8. Kapalı havasız bir ortamdaysanız açın pencerenizi içeri temiz hava girsin. Özellikle soğuk bir havada sıcak bir odaya giren temiz soğuk havanın size nasıl iyi geldiğine şaşıracaksınız.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *