«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Şeffaf Ojenin Fayda Sağladığı Farklı Alanlar

Şeffaf Ojenin Fayda Sağladığı Farklı Alanlar

şeffaf oje

Şeffaf ojeler, neredeyse her kadının dolabında yer alır ve el bakımlarının temel taşlarındandır. Genellikle şeffaf ojeyi, sağlıklı ve doğal görünümü yakalayabilmek için tırnaklarımıza süreriz. Aynı zamanda kırmızı veya koyu renk oje altına sürülen bir katman şeffaf oje sayesinde hem rengin daha canlı gözükmesini  hem de oje çıkarma işleminin daha kolay gerçekleşmesini sağlarız. Ayrıca şeffaf ojeyi daha bir çok farklı kullanım için de hayatınıza dahil edebilirsiniz. Bu pratik kullanım önerilerini duymaktan hoşlanacağınızı düşünüyoruz.

  • Davetiyenizi, içine hediyenizi veya özel yazınızı yazdığınız mektubunuzu nasıl yapıştıracağınızda zorluk mu yaşıyorsunuz? İşte size en uygun çözüm tekniği; zarfın veya mektubun köşesine süreceğiniz seffaf oje yardımıyla görselliğe zarar vermeden kolaylıkla yapıştığını görmüş olacaksınız.
  • Ayakkabılarımız ne kadar dikkat edersek edelim hasar görebiliyor. Deri ayakkabınızın, bir taş veya sivri bir yere çarpmanız sonucunda derisi kalktı diye bir daha giymeyecek değilsiniz herhalde? Hemen o kısma şeffaf ojenizi sürün ve yapışması için kurumasını bekleyin. Eğer ayakkabınızın rengiyle bir olan ojeniz varsa bunu renkli ojenizle de uygulayabilirsiniz.

oje

  • Günlük kullanım için tercih ettiğimiz, değeri düşük materyalleri (yüzük, bilezik, kolye, hal hal, vb.) hepimiz kullanıyoruzdur. Fakat günün sonunda parmağımızda, boynumuzda veya vücudumuza temas eden cildimizde yeşil veya siyah bir iz bırakabiliyor. Eğer siz de bu kararmalardan kurtulmak istiyorsanız, takılarınızın cildiniz ile temas ettiği kısımlarına şeffaf ojenizi sürün ve kurumasını bekleyin. Bu işemden sonra bir daha leke bırakmayacağından emin olabilirsiniz.
  • Bir çok kadının kabusu olan iğneye iplik geçirme işlemi için neden şeffaf ojeden yardım almıyorsunuz? İplikler özellikle birkaç deneme sonrasında kendi içinde ayrılır ve iğneden geçirmek imkansızlaşır. Bunda sonra böyle bir durumda hiç sinirlenmeyin, derhal ipliğin ucunu şeffaf ojenize batırın ve keyifli keyifli iğnenizden geçirin.

şeffaf oje

  • Ayakkabı bağcıklarının uzun kullanım sonucunda uçları açılabilir. O bağcığın yerine yenisini almanız da genelde uzun zaman alır. İyisi mi, bağcıklarınızın uçlarına şeffaf oje sürerek onarın. Eğer farklılık katmak veya yaratıcılığınızı göstermek istiyorsanız, Tercih ettiğiniz renkli bir oje de işinize yarayacaktır.
  • Yüksek topuklu ayakkabınızın tabanını boyayarak eskisinden çok daha yeni, şık ve tarz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlem için renkli ojelerinizi de kullanabilirsiniz. Örneğin siyah tabanlı, topuklu bir ayakkabınızın tabanını canlı kırmızı bir oje ile boyayarak bambaşka bir hava katabilirsiniz. Eğer bu konuda yeteneğinize güveniyorsanız tabanına farklı desenler çizebilirsiniz.

şeffaf oje

  • En bilinen şeffaf oje kullanımı tartışmasız çorap kaçıkları için olanıdır. Bir çok kişi bu yöntemi biliyordur fakat şeffaf oje faydalarından bahsedip de çoraplara değinmemek doğru olmazdı. Külotlu çorabınızın karşılaşabileceği tırnak kazası, takılma veya ayakkabı fermuarına karşı en acil ve başarılı müdahale şeffaf ojelerdir. Kaçan yere süreceğiniz şeffaf oje ile kaçığı saklayarak büyümesini önlemiş olacaksınız.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *