«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Sadece Geniş Kalçalıların Yaşadığı 6 Gerçek

Sadece Geniş Kalçalıların Yaşadığı 6 Gerçek

geniş kalça

O çok hayranlık duyduğunuz ve geniş kalçalarıyla meşhur olan Jennifer Lopez, Kim Kardashian, Beyonce aslında neler çekiyorlar bilmek ister misiniz?

Sevgili Online Kadın Dergisi geniş kalçalara sahip okuyucularımız, sizleri anladığımızı bilmenizi isteriz. Yalnız değilsiniz, bir çoğumuz aynı dertten müzdarip, emin olun. Maalesef güzel olmak her zaman çok kolay olmuyor.

İşte size sadece geniş kalçalara sahip bayanların anlayabileceği 10 şey!

1) Maalesef onlara uygun “doğru pantalon” diye bir şey yoktur!

Giyer giymez kalıbı vücutlarına cuk oturan bir pantalon bulmaları adeta bir mucizedir. Çünkü yüksek bel giyseler bel bölümünde boşluk olur, düşük bel giyseler önü bir türlü kapanmaz. Bu nedenle aldıkları pantalonlarda mutlaka tadilat yapma gereği duyarlar. Üstüne bir de basen problemi eklenince istedikleri gibi bir pantalona sahip olmaları hayli yorucu olur.

2) Sıkışık masa, stand veya kalabalığın arasından geçmek mi?!

En büyük kabuslarından biridir. Hele bir de yanında 34 beden bir arkadaşı varsa. Örneğin kaldırıma çıkabilmeniz için birbirine çok yakın parkedilmiş arabanın arasından geçmek zorundasınız ve başka bir çareniz yok. 34 beden sevgili arkadaşınız tereyağından kıl çekercesine iki araba arasından süzüldü geçti ya siz? Veya kırılacak eşya satılan bir mağazadasınız ve dar reyonun sonundaki vazoyu çok beğendiniz. Fakat oraya varmak sizin için çok pahalıya patlayabilir. Bir diğer yaşanılan sorun da sıkışık masalar. Tuvalete gitmeniz gerekiyor ve sıkışık masalardan başka bir gidiş yolunuz yok. Maalesef bu durum “dağ devirmek” ile sonuçlanabiliyor.

3) Eteklerin arkaları önünden daha kısa olur!

Geniş kalçalara sahip olanlar, pantalon gibi etek seçimlerinde de çok sıkıntı yaşarlar. Özellikle giymek istedikleri dar bir etek ise. Etek boyu önden problemsiz gözükürken arkadan kısa gözükür. Bu nedenle hazır giyim eteklerden pek mutlu olmazlar. Vücut ölçülerine uygun etek diktirerek ancak bu problemden kurtulabilirler. Ayrıca, artık kesimi farklı, önü kısa arkası daha uzun modellerin moda olması büyük kolaylık sağladı. Bu sayede geniş kalçaları kamufle etmek artık eskisi kadar zor değil.

4) Boyfriend jean giymeleri neredeyse imkansızdır!

Geniş kalçalara sahip kadınlar boyfriend jean giydiğinde karşılaşılan iki sonuç vardır. Ya olduklarından çok daha geniş gözükerek irileşirler ya da evsiz gibi görünürler. Maalesef her ikisi de kötü bir görüntüye yol açar. Bu yüzden kalçası geniş bayanların boyfriend jean kullanmamalarını tavsiye ediyoruz.

5) Ah şu kısa şortlar!

Maalesef attığınız her adımda daha da yukarı çıkacaktır bu yüzden özellikle yürürken sürekli çekiştirmek zorunda kalacaksınız. Otururken de aynı şey geçerli olacak. Bu sefer ağ kısmı çok yukarı çekileceğinden rahatsızlık hissetmenize yol açacak. İyisi mi kısa şortlardan vazgeçin.

6) Mini mini bikiniler!

En rahatsız edici şey bikini altının popo aranıza girmesidir. Yürürken, otururken, güneşlenirken, denize girerken… Bütün hareketlerinizin kısıtlanması için daha etkili bir neden olamaz herhalde. Neyse ki artık belli markalarda alt – üst bikini ayrı bedenlerde satılmaya başladı da, bikini tercihlerinde kolaylık yakalandı. Geniş kalçalara sahip bayanların alt bikini tercihi yaparken mutlaka üst bedeninden büyük alması gerekmektedir. Aksi takdirde çok rahatsız edici bir yaz geçirmeye hazırlıklı olmalısınız.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *