«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Saçınızın Kuaförü Kendiniz Olun

Saçınızın Kuaförü Kendiniz Olun

saç modelleri

Siz de kuaförde vakit geçirmeyi sevmeyenlerden misiniz? Kuaförlere harcadığınız paralar fazla mı geliyor? O halde bu haberimiz tam sizin için.

Biz kadınların vaktini en fazla geçirdiği yerlerden biridir kuaförler… Fakat sanıldığının aksine aslında her kadın için kuaför vazgeçilmez değildir. Kuaförde harcanan uçsuz bucaksız saatler, düzenli hale gelmiş harcamalar bir çok kadının korkulu rüyası olabiliyor ve maalesef bazen bu uzun bekleyişlerin sonucu bizi yeterince memnun etmiyor.

Peki madem öyle, sizlere önereceğimiz pratik ve kolay saç modelleri ile saçınızın kuaförü kendiniz olmak istemez misiniz? Hem vaktinizden hem de cebinizden tasarruf edin. Sonucu da tamamen kendi ellerinizden çıkan, sizi mutlu eden çekici modeller olsun.

Diyelim özel bir davete hazırlanmanız gerekiyor ve saçınızın bakımlı, hoş ve kuaför eli değmiş görünümünde olmasını istiyorsunuz. O halde sizin için hazırladığımız bu saç modelleri tam aradığınız cevaplar olmalı.

Doğal görünümlü, dağınık topuz için;

1- Öncelikle saçlarınızın temiz ve güzel taranmış olması gerekiyor.

Saçınızın ön kısmında kahkülünüz veya kısa katlarınız var ise ayırın. Tepesinin biraz daha gür ve basık durmasını istemiyorsanız krepe tarağı yardımıyla tepenize krepeler atın ve at kuyruğu şeklinde toplayın. Bu toplamayı mümkün olduğunca yukarda gerçekleştirmeye özen gösterin. At kuyruğu şeklinde toplanan saçlarınızın lastiğini hafifçe yukarı doğru gevşetin ve saçınızı gevşettiğiniz kısmın tam ortasından geçirin. Arka kısımda kalan saç ucunuzu saçınızın etrafında lastiğinizi gizleyecek şekilde firkete yardımıyla özenle iç kısma doğru dolayın ve gizleyin. Tepede oluşan topuzunuz elinizle iki yana doğru hafif hafif açın. İşte doğal, modern ve çekici gözüken dağınık topuzunuz hazır. Bundan sonrası doya doya anın tadını çıkarmaya kalıyor.

saç modelleri

2- Sevimli, fiyonk topuz için;

Saçınızı sıkıca, mümkün olduğunca yukarda, at kuyruğu toplar gibi toplayın fakat saç uçlarını lastikten çıkarmayın. Tepede oluşan küçük topuzu ortadan ikiye ayırın. Her iki kenarı da muntazam şekilde yanlara sabitleyin, sprey yardımıyla daha muntazam durmasını sağlayabilirsiniz. Önde kalan saç uçlarınızı, arkaya doğru fiyonk görünümünü tamamlayacak şekilde firkete ile yerleştirin fakat firketelerin görünmemesine dikkat edin. İşte kendi hazırladığınız hem orijinal hem sevimli saç fiyongunuz hazır.

at kuyruğu

3- Yarım toplu saç fiyongu için;

Saçınızı toplamak yerine açık ve çekici görünmesini mi istiyorsunuz? O halde öncelikle saçlarınızı güzelce düzleştirin veya maşa ile hafif ve büyük dalgalarla doğal ve hoş bir görünüm sağlayın. Sonra saçınızı üstten ayırın ve küçük bir at kuyruğu yapar gibi toplayın ama uçlar yine lastiğin içinde kalacak. Bu sefer saç uçları aşağıya bakar şekilde kalsın. Yine tam topuzun ortasını ikiye ayırarak yanlara sabitleyin, kenarların daha sabit kalması için alt kısımlara gözükmeyecek şekilde firkete ile destek yapabilirsiniz. Sarkan saç uçlarını bu sefer yukardan bir tur çevirin ve bırakın. Hafif sprey sıkarak saçınızı daha sağlam sabitleyebilirsiniz. Fiyongunuzu güle güle kullanın.

fiyonk saç modeli

4-Saçınızı oldukça tepede sıkıca at kuyruğu şeklinde toplayın. Toplanan saçın belli bir kısmını ayırın. Ayırdığınız saçı almadan, saçınızın kalan kısmını güzelce topuz şeklini verecek şekilde lastiğinizin etrafında dolayın ve firkete ile iç kısıma doğru, gözükmeyecek şekilde sabitleyin. Ayırdığınız parçayı düzgün ve sıkı bir şekilde güzelce örün. Daha sonra bu örülü parçayı da saçınızın etrafına muntazam şekilde dolayın. Saçınızı örgünüzle toplamış görünümü sağlayacaksınız.

topuz

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *