«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Özcan Deniz Bu Sefer Yönetmenliğini Konuşturdu

Özcan Deniz Bu Sefer Yönetmenliğini Konuşturdu

sevimli tehlike

Müzikal kimliğinden çok yönetmen ve oyuncu kimliği ile görmeye alıştığımız Özcan Deniz’in son sinema filmi Sevimli Tehlikeli, Deniz’in daha önce yaptığı filmlerden çok daha farklı bir yerde. Senaryosunu yine kendisinin yazdığı ve yönettiği yeni filminde Deniz, bu kez sadece kamera arkasında olmayı tercih etmiş.

Özcan Deniz’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Ayça Ayşin Turan, Şükrü Özyıldız, Türkan Kılıç, Taner Turan, Cem Avnayim, Burçin Birben ve Evrim Doğan gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Çizgi roman tadındaki jeneriğiyle daha en baştan sizi etkisi altına alan Sevimli Tehlikeli, içinizi bir anda kıpır kıpır yapmayı başarıyor. Temposu hiç düşmeyen filmde, hem keyifli hem heyecanlı hem de duygusal sahnelere tanık olmak mümkün.

sevimli tehlikeli
Sevimli Tehlike filminin konusu ise oldukça ilginç. Zarok daha 6-7 yaşlarındayken babası bildiği adamın verdiği görev sonucunda bir bebeği beşiğinden kaçırarak onu ailesinden uzaklaştırır. Fakat yaptığı bu olay karşısında vicdanı yıllarca onu yalnız bırakmaz. Aradan yıllar geçer ve bu vicdan azabına daha fazla dayanamayıp, kaçırdığı kızı ailesine geri götürmeye karar verir. Ancak kızı nerede bulabileceğini bilemeyen Zarok şans eseri kendisini bir gün kızın evinde hırsızlık yaparken bulur. Yıllar önce kaçırdığı Zeliş, artık büyümüş ve güzel bir kız olmuştur. Bunun üzerine Zarok kendini hem romantik bir aşkın kıskacında hem de tehlikeli bir maceranın içinde bulur.

Sevimli Tehlike filminde bir çok masal da harmanlanarak senaryoya dahil edilmiş ve bu da hikayeye masalımsı bir tat katmış. Abartı sahneler filmde olsa bile masalsı anlatım dili ve temposu ile “bu kadar da olmaz” diyemeden, mantığı bir köşeye bırakıp kapılıp gidiyorsunuz.

özcan deniz sevimli tehlike

Oyun kadrosunun oldukça başarılı olduğu Sevimli Tehlike filminde, oyunculuğu ve doğallığıyla Şükrü Özyıldız’ı ayakta alkışlamak gerekiyor. Yaptığı mimik ve sergilediği duruşla kendisini role tamamen kaptırdığı ortada.

Aşk filmleriyle izlemeye alıştığımız Özcan Deniz, bir risk alarak romantik bir maceraya imza atarken, almış olduğu riskin altından da başarıyla kalktığını kanıtlamış. Sevimli Tehlikeli; masalsı, eğlenceli, sevimli, dokunaklı ve kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *