«
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. Onu Sıcak Karşılayın

Onu Sıcak Karşılayın

mutlu

Kışın geride kalma zamanı geldi. Isınan havayla birlikte çevremizde içi kıpır kıpır olan insanlar görmek mümkün. Hepsinin niyeti güne güzel başlayıp huzurlu bir gün geçirmek. İşte bunun için bizden size bilinen ama hep atlanan bir kaç öneri;

• Sizi mutsuz edicek tüm olumsuz düşünleri geride bırakın. Tüm olumsuz düşünceleri toplayıp çöp kutusuna atma zamanı. Düşüncelerden kurtuldunuz ama yetmedi çünkü en az düşünceler kadar önemli size kendinizi kötü hissettiren negatif insanları da geride bırakmalı ve uzak durmalısınız. Böyle kişiler mutluluktan çok huzursuzluk verir ve tuhaf bir şekilde bundan keyif alırlar.

• Güne zinde başlamak için hafife alınmayacak kadar önemli diğer bir konu beslenmedir. Dengeli ve yeterli beslenmek bağışıklık sisteminizi sadece güçlendirmekle kalmayacak aynı zamanda kendinizi daha iyi ve daha mutlu hissetmenize yardım edecektir.

beslenmek

• Yanındayken keyif aldığınız, mutlu ve huzurlu olduğunuz kişilerle bol bol vakit geçirin. İnsanın çevresinde onu güldüren insanların olması, gününü kalite geçirmesine olanak sağlayan dostlarının olması güzeldir. Arkadaşlarınıza vakit ayırırken kendinize ayırdığınız özel bir kaç saatiniz olsun bu saat size özel ne yapmak istiyorsanız onu yapıp, kendinize zaman ayırın.

• Bol bol yürüyüş yapın. Sabah saatleri hafif esen bir havada yapılan sıkı bir yürüyüş güne mükemmel başlamanızı sağlayacak. Yürürken tüm sorunlarınızı bir kenara bırakıp sadece anın ve çevrenin tadını çıkarın.

• Yapılan değişiklikler küçükte olsa büyükte olsa insanı hep mutlu eder. Ozaman değişikliğe evinizden başlayın. Uzun zamandır değiştirmek isteyipte bir türlü yapamadığınız değişikliğin şimdi tam zamanı. Havaların ısınmasıyla birlikte salonunuzdaki eşyaların yerlerini değiştirebilir ve balkon sefanıza yeni eşyalar ekleyebilirsiniz. Bu keyifli yenilikler size çok iyi gelecek.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *