«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Mekan ve Kişi Üzerindeki Büyü ve Negatif Enerji Nasıl Yok Edilir?

Mekan ve Kişi Üzerindeki Büyü ve Negatif Enerji Nasıl Yok Edilir?

enerjiden korunma yolları

Çeşitli yöntemler ile hem evinizdeki hem de kendi üzerinizdeki kötü enerjilerden arınabilir ve kendinize çok daha pozitif bir yaşam alanı oluşturarak kötü enerjilerden kendinizi koruyabilirsiniz. Nasıl mı? İşte sizler için araştırdığımız kötü enerji ve büyüden korunma yolları;

ADAÇAYI TÜTSÜSÜ

Adaçayı Tütsüsü 1. Yöntem:

Evinizin tüm pencerelerini kapatıp, adaçayını bir kaba koyun ve yakın. Ardından  evin tüm odalarını özellikle salon, kiler, mutfak, yatak odası, gardırop arkaları, koltuk dolap ve yatak altları, duvar dipleri ve köşeleri, eğer var ise yorgan yastık koyulan büyük dolapların içlerini tütsülediğiniz duman ile donatmanız için elinizde dolaştırın. Evin tamamına iyice yayıldıktan sonra 2 dakika kadar bekleyip pencereleri açın ve evi havalandırın.

Adaçayı Tütsüsü 2. Yöntem:

Birkaç dal kuru adaçayını bir arada tutarak mümkünse toprak, değilse de cam  bir kabın içinde yakın. Bu işlemin hemen ardından alevini üfleyerek söndürün. Dalları bir arada tutabilmek yanmaya devam etmesi ve tütsüye dönüşmesi için gereklidir. Aksi halde adaçayı dalları söneceğinden her defasında yeniden yakmak zorunda kalabilirsiniz. Alev söndükten sonra tütmeye devam eden adaçayınızı bulunduğunuz mekanda herhangi bir köşeye bırakın. Duman mekana nüfuz edebilmesi için bu köşenin pencereden uzak olması önemli. Ancak pencerelerden biri hafif bir şekilde aralık olmalı ki adaçayı tütsüsü ile temizlenen hava dumanla beraber mekanın dışarısına çıksın ve temiz hava yani temiz enerji ile yer değiştirebilsin.

Tütsüyü başınızın üzerine, koltukaltlarınıza ve ayaklarınızın altına tutarak kişisel enerjinizi de temizleyerek yenilenebilirsiniz. Ritüeli gerçekleştirirken gözlerinizi kapatın ve hem içinizde hem de mekanda hissettiğiniz negatif enerjinin, sıkıntının adaçayı dumanıyla birlikte sizi ve mekanı terk ettiğini düşünün.

Adaçayı tütsüsü kül gibi olduğunda bu külü çöpe dökmeyin. Pencere pervazına koyabilir veya savurabilirsiniz. Böylelikle topladığı negatif enerji uçup gidicektir. Ancak mekanın içine yaktığınız bu adaçayının küllerinin gelmemesine, tamamen mekanın dışına çıkmasına özen gösterin.

SU VE KAYA TUZU KARIŞIMI

Evinizde bulunan orta büyüklükteki (bir el kadar) bir cam kasenin içerisine, her odaya birer tane olacak şekilde, bir parmak kaya tuzu koyun ve içerisine iki parmak kadar su ekleyin. Ardından odalara yerleştirirken “Tüm kötü enerjiler bu tuzlu suyun içinde toplansın” deyin ve kuvvetli bir huu diyerek üfleyin. Bu kaseleri kimsenin göremeyeceği evin en üst bölgelerine koyup bir hafta kadar bekletin. Tam bir hafta sonra kaselerin içinin buza benzer bir tabakayla tuzdan görünmez bir hal alacağına tanık olacaksınız.

Evinizde biriken bütün kötü enerjiler artık bu tuzlu su ile katmanlaşmış olarak kasenin içinde toplandığından kötü enerjilerden arınmış olacaksınız. Kaseleri sirkeli su ile iyice yıkayıp yenisini yapabilirsiniz. Bu işlemi 3 hafta boyunca yani 3 kere yapın. Eğer hala kötü enerjiler hissederseniz toplamda 7 hafta olacak şekilde 4 hafta daha yapmanız durumunda evinizdeki negatiflerden hiç bir iz kalmayacaktır.

ÜZERLİK TOHUMU TÜTSÜSÜ

Üzerlik tohumu tütsüsü ile hem büyü hem de nazardan korunabilirsiniz. Üzerlik tohumu tütsüsü mekanları ve kişileri negatif enerjilerden arındıran bir etkiye sahiptir. Adaçayı ile arasındaki fark ise, üzerlik tohumunun daha sert enerjilerle mücadele edebilme gücüne sahip olmasıdır.

Üzerlik tütsüsü nasıl hazırlanır ve kullanılır?

Aktarlardan alınan bir miktar üzerlik tohumunu, temiz cam bir kap içerisine koyup yakın, duman çıkmaya başladığı zaman tüm odalarda gezdirin. Eğer nazardan arındırmak istediğiniz mekan yerine insan ise; kişiyi yere oturtun, üzerlik tohumunu yakın ve kişinin başının üstünde 3-4 dakika kadar tütsüyü sağdan sola doğru çevirerek iyice tütsüleyin. Sonra ayak taban altında tütsüyü yine yakarak duman çıkmasını sağlayın.

Üzerlik tohumu tütsüsü ile arındırma çalışmasını ayda 1 kere uygulayın. Ancak ihtiyaç hissetmeniz durumunda daha fazla kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.