«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Evde Soyulabilen Oje Yapımı

Evde Soyulabilen Oje Yapımı

soyulabilen oje

Özellikle Pandemi süreci boyunca saç boyasından, cilt bakımına kadar bir çok şeyi evde kendimiz yapmayı öğrendik ve hatta yeni yöntemler bile geliştirdik. Hal böyle olunca kozmetik problemlerimize her geçen gün yeni bir çözüm üretilerek, işimiz daha da kolaylaşır hale geldi. Şimdi sizlere son dönemin en mucize ürünlerinden olan soyulabilen oje ve bazlarından bahsedeceğiz.

Son dönemin en mucizevi ürünlerinden soyulabilen oje bazları resmen hayat kurtarıyor. Oje sürerken en çok uğraştığımız konu, ojeyi taşırmadan sürebilmek oluyor. Kenarlara taşırıp korkunç bir görüntü elde etmekten sıkılan kadınlar için harika bir çözüm olarak soyulabilen oje bazları geliştirildi. Bu ürünleri güzelik mağazalarından kolayca bulabileceğiniz gibi evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Soyulabilen Oje Nedir?

Soyulabilen oje; tırnaklara oje sürülmeden hemen önce tırnak kenarlarına sürülür ve taşan oje böylelikle rahatlıkla soyup çıkartılabilir. Bunun yanında son zamanlarda çok popüler olan ‘nail art’ denen ilgi çekici ve desenli tırnaklar elde etmek isteyenler içinde tırnağa sürüp soyarak değişik görünümler elde edilebilir. ‘Liquid Pelisade’ olarak bilinen bu ürün ülkemizde tırnak koruyucu ya da soyulabilen oje olarak adlandırılıyor. Yabancı kaynaklarda ise ‘peel of base coat’ olarak geçer.

Evde Soyulabilen Oje Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler?

Soyulabilen oje yapımı aslında oldukça kolaydır. Hatta sadece üç adet malzeme ile kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu ürün, hem oje sürerken size zaman kazandırır hem de çok zorlanmadan pürüzsüz oje sürmenize yardımcı olur. Soyulabilen oje yapımı için ise ihtiyacınız olan malzemeler; beyaz okul tutkalı, bir adet boş oje şişesi ve su.

Evde Soyulabilen Oje Nasıl Yapılır?

  • Yapıma başlamadan önce biten bir oje şişenizi aseton yardımı ile iyice temizleyin.
  • Şişenin içine iki çay kaşığı kadar su ve şişenin yarısına kadar da beyaz okul tutkalı ekleyip, karıştırın.

İşte soyulabilen oje bazı bu kadar kolay bir şekilde hazır olacak. Şimdi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz…