«
  1. Anasayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Şişkinliğinizi Önleyen ve Zayıflamanıza Yardımcı Olan Besinler

Şişkinliğinizi Önleyen ve Zayıflamanıza Yardımcı Olan Besinler

zayıflatan besinler

Çoğu zaman sabah uyandığımızda kendimizi hafif hissederiz.  Aynaya baktığımızda da bunun sayesinde güne daha güzel olduğumuzu düşünerek başlayabiliriz. Ama özel günlerimizde çoğu zaman bu durum böyle olmuyor. Maalesef kadın olarak vücudumuz özel günlerimizde ödem yapıyor ve şişkinlik yaratıyor.

Peki özel günlerde hem sağlımıza dikkat ederek şişkinliğimizi azaltmamıza, hem de fit kalmamıza yardımcı olacak gıdalar nelerdir?

1.Elmalar

Elmanın faydaları saymakla bitmez. Özellikle yeşil elmanın kilo vermede yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Gün arasında öğle yemeğinizden sonra yiyeceğiniz bir adet elma ile sindiriminizi kolaylaştırabilir, iştahınızı istanbul escorts azaltabilirsiniz.

2.Maydanoz

Maydanozda bulunan C vitamini sayesinde vücudunuz dinç kalır, iştahınız azalır. Mide ve bağırsaklarınızda bulunan gazın birikmesini önleyerek, vücudunuzdaki toksitleri atmanıza yardımcı olur. Kabızlığa iyi gelir ve adet sancınızın da azalmasını sağlar. Domates, salatalık ve maydanoz ile yapacağınız yağsız salatanın, şişliğinizi gidermenin en kolay yolu olduğunu söyleyebiliriz.

3.Kiraz, Çilek, Ahududu

Bu grupta olan besinler magnezyum açısından zengindir. Vücudunuzda bulunan aşırı suyun atılmasına yardımcı olur.

4.Karabuğday

Karabuğday için diğer seçenekler arasında en lezzetli gıda olduğunu söylersek sizi yanıltabiliriz. Ekmek, pirinç, makarna gibi gıdaları yemek istemiyorsanız karabuğdayı tercih edebilirsiniz. Karabuğdayda gluten bulunmaz ve lif oranı oldukça yüksek olan bir besindir. Karaciğer dostudur ve karaciğerin yağlanmasını azalttığı için kolay çalışmasında çok faydası vardır.

5.Kuru Kayısı

Bu besinin vücudu rahatlatmak için mükemmel bir gıda seçimi olduğunu söyleyebiliriz. Öğün arasında iki kuru kayısı kadar yiyebilirsiniz. Ayrıca kabızlık probleminiz de varsa sabah evden çıkmadan önce, aç karnına iki adet kuru kayısı veya gün kurusu yiyerek, ardından da bir bardak su içerek kabızlığınıza çözüm bulabilirsiniz. Bu sayede şişkinliğiniz de azalmış olacaktır.

6.Kızılcık

Şişkinliği azaltmada kızılcık da çok etkili bir besindir. Diş, cilt ve sindirim sistemi üzerinde birçok faydası vardır. Ödem atma konusunda etkilidir. Kaynatılıp içildiğinde, kadınlarda çok oluşan idrar yolu enfeksiyonuna karşı birebir ilaçtır diyebiliriz.

7.Patlıcan

Çok ilginç değil mi? Patlıcan vücudumuzdaki suyun atılmasından çok asistan görevi alır. Vücudumuzda olan su tutumunun nedeni olan tuzdan bizi kurtarır.

Eğer tüm bunlara rağmen hala şişkinliğiniz azalmadıysa bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Gündelik yaşamda kolay bulabileceğiniz besinleri atıştırmalık tarzında yediğiniz zaman, hem özel günlerinizde hem de vücudunuzun şişkinliğe neden olduğu zamanlarda faydasını fazlasıyla göreceksiniz.

Yazar: Begüm

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *