«
 1. Anasayfa
 2. Düğün
 3. Kusursuz Bir Balayı Valizi İçin

Kusursuz Bir Balayı Valizi İçin

balayı valizi

Evet en mutlu ve özel gününüzde delice eğlendiniz, muradınıza erip beyaz atlı prensinizle evlendiniz. Sıra yorgunluğunuzu atacağınız, en unutulmaz tatiliniz olacak balayınıza geldi. Unutmayın karı koca olarak geçireceğiniz ilk tatiliniz olacak. Her şeyin kusursuz olmalısına dikkat etmelisiniz. O halde valizinizi en doğru şekilde hazırlayarak kusursuz tatilinize bir adım daha yaklaşın.

İşte size balayı valizi için en pratik öneriler;

 • Hem spor hem şık olun

Öncelikle tatilinizi geçirmeyi planladığınız yerin iklim ve koşullarını önceden öğrenin. Hava durumuna uygun parçalar şeçerek, şık ve spor kombinler hazırlayın.

Çok fazla eşyadan her zaman kaçının. İşinize en çok yarayacak parçaları seçin, benzer olanları eleyin.

içinde kendinizi hem rahat hem de güzel hissedeceğiniz kıyafetlerinize öncelik tanıyın. Çünkü tatil boyunca bu iki kelimeye fazlasıyla ihtiyacınız olacak. Ne rahatlığınızdan ne de güzelliğinizden ödün verin.

 • Pratik olun

Seçimlerinizi her ortama uydurabileceğiniz parçalardan yana kullanın. Birden fazla şekilde kombinleyeceğiniz kıyafetleriniz, tatilde size büyük kolaylık sağlayacak emin olun. Örneğin bir pantalonunuzun ya da eteğinizin birden fazla bluz ile kullanılabileceği model ve renkte olmasına dikkat edin. Ama mutlaka kombinlerinize gitmeden karar verin, gelişi güzel seçmeyin. Yanınıza alacağınız çantanızın hafif, taşınması kolay ve bölmelerinin çok olması büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca pasaport veya cüzdan gibi önemli eşyalarınız için yeterince güvenli olup olmadığına dikkat edin.

 • Ayakkabılarınıza dikkat

Bir çoğumuzun en sık yaptığı hataya siz de düşmeyin.

Valizinizi ayakkabı dolabına çevirmeyin. Hem yerinizi hem de kilo kapasitenizi boş yere doldurmayın. Hazırladığınız bütün kombinlerle kullanabileceğiniz bir şık bir de spor ayakkabı almanız emin olun yeterli olacaktır. Aksi takdirde evdeki dolabınızı balayınıza taşımanız eşiniz tarafından hiç hoş karşılanmayacaktır.

 • Parçalaları güzel değerlendirin

Hava beklediğinizden daha soğuk ya da daha sıcak olabilir. Bu ihtimali düşünerek valizinizi hazırlayın. Örneğin eğer hava soğuk olursa aldığınız parçalar üst üste giyilebilecek şekilde veya hava sıcak olursa da üstünüzdekileri çıkarabileceğiniz şekilde olsun.

 • İhtiyacınız olacak belgeleri çıkarması kolay yere koyun

Öncelikle kimliğinizi, pasaportunuzu, yolculuğunuz boyunca kullanacağınız biletlerinizi ve eğer otelde konaklayacak iseniz rezervasyon belgelerinizi aldığınızdan emin olun. Bu belgelerin kıyafet ve ayakkabılarınızdan çok daha önemli olduğunu unutmayın. Yolculuk esnasında hatta tüm balayı süresince ihtiyacınız olacak bu belgeleri, kolay çıkartabileceğiniz, güvenli bir bölmeye yerleştirin.

Her seferinde aramak zorunda kalmayın.

 • Evinizin Anahtarı

Evinizin anahtarını nasılsa dönmemize çok var diyerek valizin dibine koymayın. Unutmayın tatiliniz ne kadar uzun sürerse sürsün yine evinize döneceksiniz. Bu yüzden anahtarınızı döndüğünüzde rahat bulabileceğiniz güvenilir bir bölmeye yerleştirin.

 • Şampuan ve kozmetikler

Şampuan, krem, parfüm ve kozmetik ürünleriniz için tester boyları seçin. Boş yere koskoca şişeleri taşımayın. Tatiliniz süresince size yetecek kadarını götürürseniz, dönene kadar bitmiş olur tekrar geri taşımak zorunda kalmazsınız.

 • Eşinizle iletişim halinde olun

Son olarak valizinizi hazırlama sürecinde eşinizle iletişimde olmayı unutmayın. Böylelikle aynı şeyleri her ikiniz de taşımak zorunda kalmazsınız. Örneğin, güneş kremlerini siz getirirken, acil durumlar için hazırlayacağınız ilaç çantasını eşiniz getirsin.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *