«
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı
  3. Kış Aylarında Cilt Bakımı Özen İster

Kış Aylarında Cilt Bakımı Özen İster

cilt bakımı

Cildinizin geç yıpranması, esnekliğini koruması, canlılığını sürdürmesi ve kendini onarması için ona özen göstermeniz gerekir. Özellikle de kış aylarında cilt bakımınıza çok daha fazla zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın.

Kış aylarında en fazla etkilenen organlardan biri cilttir. Soğuk havayla, kalın giysilerle, sıcak veya soğuk suyla sürekli temas halinde olan cilt, kendisini bu etkilerden koruyabilmek için dışarıdan yardım almaya ihtiyaç duyar.

kuru cilt

Kış aylarında kuru cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Havanın soğuması ile birlikte, cilt daha fazla kurumaya başlar. Kuru cilt için eğer önlem alınmazsa uzun vadede daha da vahim sorunlara yol açabilir. Bu sebeple cildi dışarıdan ve içeriden beslemek şarttır. Kuru ciltleri içeriden beslemek için yapılabilecek pratik öneriler arasında ise; dengeli ve sağlıklı beslenmek, eczanelerden alınmış bitki çaylarını uygun şekilde tüketmek ve bol su içmek ilk sırada geliyor.

Cilt kuruluğunun tedavi edilmemesi durumunda ekzama oluşabilir. Bol su içmek, nemlendirici kullanmak, ten kurutmayan şampuanlar, sabunlar, alkolsüz parfümler kullanmak basit bir takım önlemlerle cilt kuruluğu probleminin üstesinden gelinebilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *