«
  1. Anasayfa
  2. Doğal Bakım Önerileri
  3. Koltuk Altı Kararmasına Karşı 5 Doğal Bakım Önerisi

Koltuk Altı Kararmasına Karşı 5 Doğal Bakım Önerisi

doğal bakım önerileri

Özgüveni baltalayan ve moral bozucu bir hal alan koltuk altı kararması sorunuyla başa çıkmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? İşte evde hazırlayıp, kolaya uygulayabileceğiniz 5 doğal bakım önerisi!

1. Sirke

Sirke ve pirinç ununu karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan çıktıktan sonra koltuk altlarınıza sürüp, kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra durulayabilirsiniz. Bu doğal karışın sadece cilt rengini açmaz, aynı zamanda koku oluşumuna yol açan bakterilerin ölmesini de sağlar.

2. Sandal ağacı

Gül suyu ile sandal ağacı tozunu karıştırın ve elde ettiğiniz macunu koltuk altlarınıza sürün. Gül suyu yumuşaklık ve serinlik hissi verirken, sandal ağacı da rengin açılmasını sağlar. 15 dakika kadar bekletip, nazikçe durulayın.

koltukaltı kararması

3. Limon

Cilt kararmalarında akla ilk gelen doğal bakım önerilerinden biri limondur. Cildinizi temizleyip, aydınlatır. Kalınca bir dilim limonu koltuk altınıza sürün ve bir süre bekletip durulayın. Limon cildi kuruttuğundan, bu işlemin ardından mutlaka cildinize uygun olan bir nemlendirici kullanın.

4. Karbonat

Mutfaktaki kullanımının dışında doğal bakım ve güzellik reçetelerinde de sık sık karşımıza çıkan karbonat cilt renginin açılmasında da etkilidir. Suyla karıştırarak elde ettiğiniz yoğun macunu düzenli olarak koltuk altlarınıza uygulayın ve durulayın.

karbonat

5. Portakal Kabuğu

Portakal kabuklarını güneşte kurutun. Kuruyan portakal kabuklarını rendeleyip, gül suyu ilave ederek macun kıvamına getirin. Koltuk altı kararmasına karşı doğal bakım önerisi olarak sunulan bu karışımı koltukaltınıza uygulayıp, kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın. Cildin renginin açılmasına ve ölü hücrelerin ölmesine yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *