«
  1. Anasayfa
  2. Egzersiz
  3. Kilolarınızı Denize Bırakın

Kilolarınızı Denize Bırakın

yüzmek

Malum mevsim yaz. Yaz denince birçoğumuzun ilk aklına gelen şey deniz oluyor. Ülkemiz yaz aylarında kusursuz güzelliğiyle, güneş deniz ve deniz suyunun tüm nimetlerinden fazlasıyla yararlanabileceğimiz bir ülke. Bu konuda çok şanslıyız. Tek yapmamız gereken yazı mümkün olduğunca güzel değerlendirebilmek ve vakit buldukça  masmavi, serin sulara kendimizi teslim etmek. Çünkü daha dünyaya gelmeden anne karnında gelişim göstermeye başlar başlamaz su ile tanıştığımızı düşünürsek, biyolojik olarak da suya alışkın bir varoluşumuzun farkındalığını rededemeyiz. Beynimiz dalgaların su sesini duyduğu andan itibaren kalp ritmimiz üzerinde sakinleştirici bir etki yaratır. Böylelikle bedenimiz daha fazla oksijen talebinde bulunur ve derin bir şekilde nefes alma ihtiyacı duyarız. Aynı zamanda iyotlu hava bedenimizin ve zihnimizin gençleşmesinde büyük rol oynuyor.

Unutmayın yüzme sporu beden gelişiminin en temel sporlarının başında gelir. Tüm vücut kaslarının çalıştığı en nadide sporlardandır. Su direncine karşı meydana gelen bir spor olduğundan genel dirence ve kas kuvvetine önemli derecede katkı sağlamaktadır.

Yüzme esnasında vücudunuzun hem tüm kasları etkin hale getiriyor hem de ciddi derecede kalori yakımını sağlyorsunuz. Neredeyse her diyetisyenin önerdiği en eşsiz spor olan yüzme sporu sayesinde kilo kaybını hem keyif alarak hem de serinleyerek gerçekleştiriyorsunuz. Üstelik öyle çok profesyonel hareketler etmeseniz de mümkün. Yeterki düzenli bir şekilde ve en az 20 dakika boyunca suda hareket edin. Böylelikle kilolarınızdan serinleyerek kurtulun. Her sudan çıkışınızda bırakın kilolarınız denizde kalsın. Her sudan çıkısınızda ağırlığınızın hafiflediğini aklınızdan çıkarmayın.

Üstelik kilo vermenizin yanı sıra, yüzme esnasında bağışıklık sisteminiz uyarılır ve metabolizmanız düzenli halde çalışmaya başlar. Vücudunuzda meydana gelen bu oldukça olumlu etkileşim aynı zamanda hastalıklardan korunmanızdaki en güçlü yardımcınızdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *