«
  1. Anasayfa
  2. Cinsel Yaşam
  3. Seksle İlgili Kadınların Bilmesi Gerekenler

Seksle İlgili Kadınların Bilmesi Gerekenler

seks

Maalesef insan olmanın en has özelliği olacaktır ki birçoğumuz aslında çok kolay olan şeyleri kendi ellerimizle zorlaştırırız. Bu durumu konu seks olduğunda da çok sık yapıyoruz. Her nedendir bilinmez ama birçok kişi için seks, çok bilinmeyenli ve aşılamayan problemler silsilesi… Oysa ki sahip olduğumuz mükemmel mekanızma olan insan vücudu, kendinizi tamamen onun kollarına bıraktığınız takdirde ve doğası dışında herhangi müdahalede bulunmadığınızda tıkır tıkır, kusursuz şekilde işliyor. Ama yok maalesef bu kusursuz mekanızmaya rağmen bizler gündelik koşuşturmlarımız, beklentileri karşılayamama telaşımız, endişe ve kaygılarımız yüzünden mekanizmanın tadını çıkaramıyoruz.

Evet şimdi nerde olursanız olun birkaç saniyelik de olsa aynaya bakın ve o içinizden gelen gözlerinizdeki şehvetli bakışı keşfetmeye çalışın. Ve sonrasında da Online Kadın Dergisi’nin bu özel konusunu okuyun. Aslında hepinizin bildiği fakat unuttuğunuz en çarpıcı yatak odası bilgilerini tekrar hatırlayın ve bu sefer lütfen unutmayın…

  • Mutlaka her kadının mutlu olacağı bir pozisyon vardır, o halde siz de sizinkini bulun

Bu tam da “yeni pozisyonlara açık olun ve deneyin” anlamına geliyor.Fakat bunları illa da kitaplardan öğrenmek zorunda değilsiniz. Çünkü kitaplardaki pozisyonlardan mutlaka siz de zevk alacaksınız anlamına gelmiyor. Bırakın eşinizle beraber kendinizi keşfetmenin tadını çıkarın. Tüm bu keyifli denemeler esnasında tabii beyninizi rahat bırakmayı ve zevk almaya odaklanmayı unutmayın…

  • Unutmayın o, bir kusur ölçme makinesi falan değil

Yanlara doğru kendini salmış kalçalarınız, fazla kısa olduğunu düşündüğünüz sevgili bacaklarınız, şekilsiz ve kaba göründüğüne inandığınız ayaklarınız… Hop! Hadi ama yeter, kendinize bu kadar haksızlık etmeye hakkınız yok!

Çok büyük ihtimalle sizin de bilip fakat unuttuğunuz bilimsel  bilgiyi hemen paylaşalım o halde.

Seksüel uyarılma süresince erkekler, adeta nörokimyasal bir kokteyl yudumluyor gibi içindeki zehre kendilerini kaptırırlar. Daha açıklayıcı bir deyişle, kusurlarınızla ilgilenmeyecek kadar meşgul ve şehvet içinde olurlar. Ayrıca bunu biz değil, Seks Terapisti çok değerli Ian Kerner söylüyor. O halde kusurmuymuş, oymuş buymuş bir kenara bırakıp partnerinizin şehvetine dahil olmaya bakın.

  • Ona yardım edin

Seks esnasında her şeyi partnerinize bırakmak yerine siz de bir şeyler yapın. Kendinize dokunun mesela. Bu mutlu sona ulaşma hızınızı artırmak için iyi bir yol.

  • Seks klişeleri aslında klişe değildir her zaman işe yarar

Flörtöz, olağanüstü bir buluşma gecesi organize etmek, köpüklü bir kuvveti hazırlamak, bir otel odası kaçamağı, kumlarda baş başa şarap fikri veya arabada dar alanda kısa paslaşma denemeleri… İşte bunun gibi tüm fikirleri ilişkinize dail etmelisiniz. Her zaman sıcacık temiz yatağınızda olmak zorunda değilsiniz. Fırsatlar yaratın, değişiklikler katın…

  • Yoo… kimse sizden daha sık veya daha “iyi” seks yapmıyor

Başkalarının seks hayatını düşünmeyi bırakın. Ayrıca olası bir “seks miktarı” da yok, aklınıza sokun. Yani halk tabiriyle ayda şu sıklıkla seks yaptığınız takdirde ilişkiniz “kusursuz” diyemeyeceğiz, kusura bakmayın. Bu konuda kendinize cevabını vermeniz gereken tek soru; Sizi tatmin edecek kadar seks yapıyor musunuz?

  • Seks öncesi hazırlık için biraz zaman

Hayatınız pek çok kişi gibi sürekli koşuşturma halinde geçiyor; çocuklarınız, iş hayatınız, eviniz ve tabiki eşiniz…

Tüm bu yoğunluğu yaşayıp, kendiniz için hiç ara da vermeden seks tanrısının gelip sizi sevişmeye hazırlayacağını mı düşünüyorsunuz? Yok öyle birşey… Tüm günlük işlerinizi hallettikten sonra sıra sizde… Gidin bir duş alın. Eşinizden de biraz zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Nihayetinde kendisiyle bazı aksiyonlara girmek adına hazırlanmanız gerekiyor. Kısacık bir mola! Anlayışla karşılasın.

  • Ona yardımcı olmada elinizi korkak alıştırmayın

Hayat nasıl müşterekse seks esnasında da her şeyi eşinize bırakmak yerin siz de bir şeyler katın. Mesela kendinize dokunabilirsiniz, pozisyon değişiklikleri için ilk adımı atabilirsiniz…  Bu her iki tarafı da mutlu sona ulaştırma açısından harika bir yol olacaktır.

Seks esnasında her şeyi partnerinize bırakmak yerine siz de bir şeyler yapın. Kendinize dokunun mesela. Bu mutlu sona ulaşma hızınızı artırmak için iyi bir yol.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *