«
  1. Anasayfa
  2. Cinsel Yaşam
  3. Hamilelikte Cinsel İlişki Zararlı mıdır?

Hamilelikte Cinsel İlişki Zararlı mıdır?

hamilelikte cinsellik

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek bebeğe zarar vermez…
Bebekler, rahim içinde amniyon zarıyla çevrili amniyon sıvısı içerisinde yer aldığından penis hiçbir şekilde bebeğe yetişemez ve spermler bebeği kötü yönde etkileyemez. Hatta anne adayının cinsel ilişkiye girdiği esnada yaşadığı haz duygusu bebeğin üzerinde pozitif bir etkinin oluşmasını sağlar.

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek çiftler arasında oluşan negatif enerjiyi alır ve gerginliklerinin yok olmasına yardımcı olur. Gebelik sürecinde anne adayının olabildiği kadar gerginlikten uzak olması ve gevşemesi önemlidir. Seks yaparken kaslar doğal yoldan gevşediği için anne adaylarının rahatlaması ve gevşemesi için de seks ideal bir yoldur.

Anne adayları hamilelik ile birlikte vücutlarında meydana gelen değişikliklerden dolayı çekici olmadıklarını düşünmeye başlar. Bu sebeple hamilelikte cinsel ilişkiye girilmesi ve belli aralıklarla yapılan seks annenin bu duyguları aşmasını ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda gebelikte düzenli seks hayatı olan bir kadın kendisine de daha fazla bakacak ve özen gösterecektir.

Hamilelikte cinsel ilişki kilo alımını da önlüyor…

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek fiziksel aktiviteyi de arttırdığı için az da olsa anne adayının kilo alımı engellenmiş olur.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *