«
  1. Anasayfa
  2. Evlilik
  3. Evlilik Seksin Düşmanı mı?

Evlilik Seksin Düşmanı mı?

seks ve evlilik

Daha çok evliliğin aşkı öldürüp öldürmediği üzerine konuşulmuştur, peki ya evlilik müessesesinin seks ile ilişkisi nasıl? Karmakarışık! Evliliğin seks hayatınızı değiştirmesini istemiyorsanız haberimize konsantre olun…

“Düzenli Seks “ Bir Nimet mi?

Evlenmeden önce herkes “ah bir evim olsa da eşimle doyasıya koklaşabilsem” diye yanıp tutuşur. Ama sanarlar ki o arzu ve ateş hiç sönmeden üstelik resmi “izinli” bir şekilde mutlu mesut devam edecek. Çok karamsar olduğumuzu da düşünmeyin, aslına bakarsanız bir süre de olsa evlilik ve seks ilişkiniz bu denli kusursuz  gidebiliyor ve tabiî ki seks hayatınızın evlendikten sonra bir nevi düzene girdiğini de söyleyebiliriz. Fakat bu durum bir yandan iyi görünürken bir yandan da olumsuz etkilerin meydana gelmesine yol açabilir. Bu durum doğru yönetilmesi gereken hassas bir süreçtir. Nitekim hayalini kurduğunuz, hayatınızın aşkıyla aynı evde yaşama heyecanı büyük bir mutluluktur. Ayrıca her istediğinizde seks yapabiliyor olma durumu özellikle ilk aylarda müthiş çekici gelecektir. Fakat her istediğinizde seks yapabiliyor olmanız bir noktadan sonra seksi sıradanlaştırabiliyor. Çünkü ne olursa olsun seksin en büyük hammaddesinden biri heyecandır. Fakat belli bir zamandan sonra seks kavramı o ateşli ve heyecanlı kimliğinden çıkıp rutin ve olağan bir aktiviteye dönüşebiliyor. İşte bu noktada seks görev haline gelebiliyor ve monotonlaşan seks hayatınız ilişkinizi olumsuz yönde etkilemeye başlayabiliyor.

seks

Peki Ne Yapmalı?

Eyvah! Sizin evliliğinizde de tehlike çanları çalıyor olabilir. Öncelikle şunu unutmayın düzenli ve ideal seks hayatı demek her hafta aynı gün aynı saatte seks yapacaksınız anlamına gelmiyor elbette. Fakat bu fikri benimseyerek de “aman bu hafta fırsat olmadı, nasılsa bundan sonra her gün bizim” düşüncesiyle rehavete kapılacaksanız da evliliğinizi çok kolay geri dönülmez noktalara getirebilirsiniz. Çünkü seks sıklığınızın yavaş yavaş uzaması başlarda çok olağan bir durum gibi gözükse de geçici bir süreliğine olmadığı takdirde ilişkinize çok ciddi yaralar açılmasına neden olabiliyor. Bu konuda en sık ve en saçma sorulardan biri de “ haftada kaç kez yaparsak ilişkimiz sorunsuz demektir” sorusudur. Bu sorunun elbette net ve doğru bir rakam cevabı yoktur. Bu rakam, çiftlerin zaman yönetimlerine, libidolarına, isteklerine ve birçok etkene göre değişiklik gösterebilir. Fakat yapılan araştırmalara göre, evliliğin ilk zamanlarında çiftlerin seks yapma sıklığı haftada 2 veya 3 kezken, evliliklerinde 15 yılı aşmış çiftlerde bu sayı maalesef yılda 3’e bile düşebiliyor. Ayrıca araştırmalar sonucu evliliğin ve seksin en büyülü olduğu sürecin ilk 17 ay olduğunu gösteriyor. Aslına bakarsanız bu süreci uzun ve hatta ölene kadar sürdürmek tamamen sizin elinizde.

Her şeyden evvel “nasılsa evlendim” rehavetine kapılıp kendinizi salmamalısınız. Flört dönemindeki tüm özveriyi aynı şekilde evliliğinizde de göstermelisiniz. Küçük süprizler, fanteziler seks hayatınızın olmasa olmazı. Haftada veya ayda bir de olsa eşinizi şaşırtın. Eve geldiğinde onu en seksi ve bakımlı halinizle (mümkünse çıplak)  karşılayın. Veya hiç beklemediği bir anda eşinizi öpmeye başlayın onu çok arzuladığınızı ve sevişmek istediğinizi kulağına küçük küçük fısıldayın. Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer husus da kavgalarınız. En ateşli seksler genelde kavga sonrası yaşanılan sekslerde gizlidir. Eğer tartışmayı uzatmamak ve bu durumu etkili bir şekilde sonlandırmak istiyorsanız en başarılı yollardan biridir.

Ayrıca tüm bu yaşanılanlara gerçekçi yaklaşarak hepimizin çok yorulduğunun, fazla yoğun çalıştığının fazlasıyla bilincindeyiz. Üstelik bir de çocuğunuz varsa 24 saat bir türlü yeterli gelmiyor. Evet hepsinin farkındayız ve kesinilike yalnız değilsiniz. Fakat tüm durumları haftada veya ayda bir de olsa bir kenara bırakmalısınız ve flört dönemlerinizdeki gibi eşinizle baş başa bir gece yaratmalısınız. Bu geceyi de mutlaka seksle sonlandırmalısınız. Özel hazırlandığınız ilk randevu gibiymişçesine ciddiye aldığınız bir gece yaratmaya özen gösterin. Hem bol bol ilişkinizden bahsedin, dertleşin hem de ateşli bir geceyle gününüzü sonlandırın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *