«
  1. Anasayfa
  2. Eğlence
  3. Pencerenizden Huzura Açılan Şövalye Adası

Pencerenizden Huzura Açılan Şövalye Adası

şövalye

Tarihte Meğri Adası ve Fethiye Adası olarak da bilinen Şövalye Adası; Fethiye Körfez’ini kapatan ince uzun bir adadır. Bölgeyi çevreleyen diğer adalardan farkı ise yerleşimin olması. Türkiye’de çok bilinmeyen ve turistlik yer olarak görünmeyen Şövalye Adası İngiliz basınında ise oldukça yer almıştır.

şövalye

Adını Aziz John’un şövalyelerinin bir süre burada yaşamalarından dolayı almış olan Şövalye Adasının etrafı sarp dağlarla çevrilidir ve Antik Glaukos Körfezinin en güneyini kapatarak Fethiye Körfezine doğal bir liman özelliği kazandırmıştır.

Şövalye Adası’na ulaşım için; eğer kendi tekneniz yoksa Fethiye kordonunda bulunan Şövalye Birlik Tekneleri ile seferli olarak rahatça adaya ulaşabilirsiniz.

şövalye adası

Fethiye’ye gelmişken huzurlu bir kaç gün geçirmek isteyeceklerin es geçmemesi gereken bir yer burası. Şövalye adasına geldikten sonra sessiz sakin her şeyden uzak bir tatil sizi bekliyor. Adanın her köşesini rahatça gezip antik bir yolculuk yapabilirsiniz.

şövalye adası fethiye

Adada bulunan kalıntılar hala korunmakta ve adayı gezerken bu kalıntıların fotoğraflarını çekmeyi unutmayın. Adada sabah dalga sesleriyle uyanıp akşam mükemmel bir manzara eşliğinde uykuya dalacaksınız.

Şimdiden huzur dolu tatiller…

sovalye adası

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *